Доступність посилання

ТОП новини

Заступник держсекретаря: США занепокоєні свободою слова в Україні


Заступник державного секретаря США з політичних питань Вільям Бернз, який перебуває з візитом у Києві, заявив у четвер, що в Сполучених Штатах існують «очевидні занепокоєння щодо свободи слова в Україні».

За його словами, він обговорив під час свого нинішнього візиту «цілу низку таких занепокоєнь» із активістами громадянського суспільства й іншими людьми, «які дуже турбуються тут сьогодні цими питаннями».

Після зустрічі з Президентом Віктором Януковичем Вільям Бернз нагадав журналістам, що голова української держави вже робив важливі заяви по свою відданість захистові свобод засобів інформації і здійсненню реформ. Але при цьому високий американський представник звернув увагу на позицію США: «Ми вітаємо такі зобов’язання, але дуже важливо, щоб вони були втілені в дії» – і повторив ці слова кілька разів.

«Не сприймайте це так, що Америка читає лекції – це, як ви дуже добре розумієте, в інтересах самих українців», – додав він.

Зокрема, сказав Бернз, коли в Україні говорять про такий виклик, як боротьба з корупцією, «то як же можна боротися з корупцією, якщо немає засобів інформації, незалежних до такої міри, що вони здатні були б вимагати від людей звіту і звертати увагу на таку (корупційну) поведінку?»

За словами заступника держсекретаря, США і далі підтримуватимуть розвиток демократії в Україні і зусилля українців зберегти демократичні надбання.

Вільям Бернз також повідомив, що зустрічався в четвер із Президентом, Прем’єр-міністром, низкою чільних урядовців, а також із лідерами опозиції і групою чільних представників громадянського суспільства України.
XS
SM
MD
LG