Доступність посилання

ТОП новини

Флоридський пастор скасовує спалення Корану


Християнський пастор, провідник невеликої християнської харизматичної церкви зі штату Флорида у США оголосив у четвер, що скасовує свій план спалити в суботу примірники Корану на роковини терактів 11 вересня 2001 року.

Як заявив голова церкви з назвою Dove World Outreach Center Террі Джонз, він скасовує цю акцію через те, що імам (керівник) планованого суперечливого ісламського культурного центру на місці зруйнованого в тих терактах Світового торговельного центру у Нью-Йорку погодився перенести цей центр в інше місце.

За його словами, в суботу він вирушить до Нью-Йорка, щоб особисто зустрітися з імамом.

Підтверджень із інших джерел про перенесення ісламського центру наразі ще немає.

Широко оприлюднені раніше плани проповідника спалити примірники Корану викликали хвилю критики і попереджень.

Зокрема, Індонезія, Пакистан і Індія – країни з найчисленнішим мусульманським населенням – попередили в четвер, що можливе здійснення планів християнської громади у США спалити примірники Корану може розпалити релігійний конфлікт.

Ці країни закликали владу США зупинити такі плани.

В Іраку прем’єр-міністр Нурі аль-Малікі, засудивши ці плани, заявив, що їхнє здійснення може стати приводом для екстремістів здійснювати нові вбивства.

Державний департамент США раніше вже наказав посольствам Сполучених Штатів не лише в мусульманських країнах, а й у всьому світі посилити заходи безпеки у зв’язку з можливим здійсненням акції.

Військові командувачі США попереджали, що спалення Корану викличе нові напади на американських військових за кордоном.

Лунали також попередження, що така акція поставить під загрозу життя всіх американців у країнах, де діють мусульманські радикали.

Подарунком для терористичної мережі «Аль-Каїда», яка зможе привернути на свій бік нових членів, назвав плани церкви з назвою Dove World Outreach Center президент США Барак Обама. У телевиступі раніше в четвер він заявив, що це спалення збільшить кількість охочих підірвати себе в американських чи європейських містах.

Террі Джонз до останньої миті заявляв, що, обміркувавши всі застереження і звернення, все ж вирішив здійснити свою акцію. За його словами, його громада хотіла привернути увагу до того, що, як вона вважає, іслам є «релігією зла».

Водночас влада у США не має юридичних підстав заборонити спалення Корану, бо це було б конституційно забороненим обмеженням свободи висловлювання.
XS
SM
MD
LG