Доступність посилання

ТОП новини

Генасамблея ООН ухвалила компромісну резолюцію про Косово


Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй без застережень схвалила в четвер резолюцію, яка закликає до діалогу між Сербією і Косовом.

За текстом документа, зокрема, Генеральна Асамблея «бере до уваги» дорадчий висновок Міжнародного суду, що одностороннє самопроголошення незалежності Косова від Сербії не містило порушень міжнародного права.

Міністр закордонних справ Сербії Вук Єремич, який представив резолюцію, наголосив при цьому, що його країна «ніколи» не визнає самопроголошеної незалежності Косова.

Резолюція була подана як спільний документ Сербії і 27 країн-членів Європейського Союзу. Напередодні Сербія на вимогу ЄС значно пом’якшила первісний текст її проекту. Зокрема, з нього забрали згадку про «неприйнятність» одностороннього самопроголошення незалежності Косова.

Водночас у тексті немає й згадки про нинішній статус Косова, що його у Приштині вважають незалежною Республікою Косово, а в Белграді сепаратистським автономним краєм Сербії Косово і Метохія.

Розгляд проекту резолюції в четвер у Нью-Йорку затримався на дві з половиною години, коли представники Сербії виявили в залі засідань президента, прем’єр-міністра і міністра закордонних справ Косова, яке не є членом ООН.

Вук Єремич заявив, що, оскільки Косово не є суверенною державою, вони не мають права бути присутні.

Зійшлися врешті на тому, що косовські представники перебували на сесії не як урядовці Республіки Косово, а як «гості» Великої Британії, Італії, Німеччини, США і Франції.

Резолюцію ухвалили за процедурою «загального схвалення» делегаціями всіх 192 країн-членів ООН без голосування.

Резолюції Генеральної Асамблеї ООН, на відміну від резолюцій Ради Безпеки ООН, не обов’язкові до виконання.

Незалежність Косова як окремої держави наразі визнає 71 держава-член ООН зі 192.
XS
SM
MD
LG