Доступність посилання

ТОП новини

Прикордонна Волинь «полює» на інвесторів


Рівне – На третьому Волинському інвестиційному форумі представники влади і бізнесу презентували нові проекти. Цього року у роботі форуму взяли члени Міжнародного Трейд-клубу з Польщі, Німеччини, Молдови, Австрії, Фінляндії, Китаю, Японії, Аргентини і США.

За обсягом інвестицій на одного мешканця Волинь випереджає сусідню Рівненщину у три рази. Серед іноземних інвесторів тут лідерство тримає Польща. Лише прикордонний Ковельський район торік отримав 36 мільйонів доларів закордонних інвестицій, а кількість країн-інвесторів зросла до сорока.

Однак переробка корисних копалин і деревини, автомобілебудування, розвиток туристичної інфраструктури – ці галузі на Волині могли б розвиватися набагато швидше й ефективніше завдяки додатковому залученню капіталу. Зокрема, на Волині планують розширити виробництво автобусів і тролейбусів, створити новий завод із виробництва деревостружкових плит, виготовляти будівельні матеріали з відходів вугільної промисловості, розробити Ратнівське родовище жовнових фосфоритів, збудувати аквапарк. Усі ці проекти вже існують на папері, однак чекають капіталовкладень.

Як повідомив начальник відділу економіки Ратнівського району Волині Валентин Чернецький, його район славиться корисними копалинами. Скажімо, родовище міді поширюється приблизно на половину території району і, за попередніми даними, друге у світі за масштабом. Район має родовище жовнових фосфоритів, придатних для видобутку відкритим способом і виробництва мінеральних добрив.

Промисловий і туристичний потенціал Волині

У цьому ж районі Волині знаходяться 32 мальовничих і цілющих озера. Проект «Рекреаційний потенціал Шацького національного природного парку» представив директор парку Петро Юрчук, котрий наголосив: основна мета проекту – зменшити антропогенний тиск на озера Світязь і Пісочне, які найактивніше експлуатують люди для відпочинку. Тому природоохоронці пропонують відкриття нових п’яти ділянок.

«Озеро Люцима, яке нині практично не використовується для відпочинку, озеро Соминець, розташоване по дорозі на гряду, і друге за величиною озеро Полимецьке – воно має 1800 гектарів площі, але нині фактично не використовується для відпочинку. Це для створення будинків відпочинку, пансіонатів, можливо, готелів – щоб там були під'їзні шляхи. Люди, які вирощують сільськогосподарську продукцію, зможуть збувати її там», – зазначає Петро Юрчук.

А радник посольства Республіки Молдова в Україні Дарія Занога зауважує, що співпраця волинян з її країною має великі перспективи в сільськогосподарській та переробний галузях.

«Тваринництво є цінним, деревообробка. У вас багато лісів, є породи дерев для виготовлення меблів, – каже вона. – А ще тут цінна вода для людей, котрі можуть тут відпочивати. Я постараюсь це донести до моєї країни. А в нас чудові овочі, прекрасне вино».

У рамках форуму була розгорнута виставка інвестиційних проектів та відбулося засідання Міжнародного Трейд-клубу з розробки фінансових механізмів для підтримки запропонованих проектів.

Директор Центру інвестиційно-інноваційних програм Валентин Підвисоцький розповів про ризики, які очікують інвесторів, не оминувши ризики політичні та правові – наприклад, документи, які не повною мірою захищають інвестора. Серед ризиків і термін окупності вкладених коштів.

Серед плюсів – унікальна природа і прикордонне розташування Волині, яка послідовно змінює традиційні форми виробництва на високотехнологічні. У цьому змогли переконатися учасники форуму, які відвідали автоскладальний завод, автомобільну компанію «Богдан Моторс» та підприємство з виробництва харчової продукції «Луцьк Фудз».
  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG