Доступність посилання

ТОП новини
12 Листопад 2018, Київ 19:34

Мішель Обама: з дитячим ожирінням треба негайно щось робити


Нью-Йорк – Мішель Обама, дружина президента Сполучених Штатів Барака Обами, звернулася до Конгресу з закликом до законодавців долучитися до боротьби з дитячим ожирінням. Останнім часом це стало серйозною проблемою для країни.

Більше третини всіх американських дітей віком від 6 до 11 років потерпають від надмірної ваги або ожиріння.

Це – за останніми статистичними даними, опублікованими федеральним Центром запобігання захворюванням.

Зокрема, у Нью-Йорку 40 відсотків дітей, від дитячого садка до 8-го класу середньої школи, мають надмірну вагу або хворіють на ожиріння.

«Мусимо визнати, що ця статистика стосується усіх штатів Америки», – сказала Кеті Нонас, заступник директора міського Департаменту охорони здоров’я.

Міська шкільна система Нью-Йорка нині тренує 3 тисячі вчителів, від дитячих садків до третього класу школи включно, щоб вони провадили зарядку у перервах між уроками.

Також відтак забороняють у Нью-Йорку продавати жирну й надто калорійну їжу у шкільних кафетеріях.

Виступаючи у початковій школі у містечку Слайделл, штат Луїзіана, Мішель Обама виклала програму започаткованої нею кампанії під назвою «Рухаймося!».

Мета кампанії – спонукувати дітей до активніших занять спортом, зробити шкільні сніданки знежиреними, але не менш поживними, дешевшими, а то й зовсім безкоштовними для всх дітей із малозабезпечених родин.

Перша леді вважає, що існує прямий зв’язок між правильним харчуванням і успіхом у навчанні дітей.

«Ми повинні працювати тепер над тим, як покласти край епідемії дитячого ожиріння у нашій країні... Це відносно новий феномен – не те, щоб ми мали до діла з цим здавна. Це нова проблема», – сказала Обама.

Разом з тим, Мішель Обама підкреслила, що досягнення мети багато в чому залежить від федерального законодавства.

Слово за Конгресом

«Треба чітко усвідомити, – сказала перша леді, – що ми не зможемо зробити нічого, якщо не матимемо Закону про дитяче харчування, що нині обговорюється у Конгресі».

Законопроект передбачає такий стан шкільного харчування, що відповідав би вимогам дієтологів, а додаткові видатки школи має відшкодувати федеральний уряд. Крім того, збільшиться кількість школярів, яким сніданки даватимуть безкоштовно або за зниженою ціною.

Бюджетні кошти обсягом 4,5 мільярда доларів на початку серпня одностайно затвердив Сенат, верхня палата Конгресу. Нині законопроект надійшов на обговорення до Палати Представників.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG