Доступність посилання

ТОП новини

Законопроект про мови позбавляє стимулу вчити українську – депутат Зарубінський


Народний депутат від Блоку Литвина Олег Зарубінський заявив, що він не згоден із законопроектом про мови, який зареєстрували у Верховній Раді лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, лідер фракції Комуністичної партії Петро Симоненко та член фракції блоку Литвина Сергій Гриневецький.

«Я вважаю, що в даному випадку, це не є фракційна позиція. Ми її не обговорювали. Це є позиція конкретного народного депутата», – зауважив в ефірі Радіо Свобода Олег Зарубінський

«Я не планую голосувати, якщо буде розглядатися цей законопроект. Або інший варіант – я внесу дуже серйозні зміни, пропозиції. Якщо вони не будуть враховувати, тоді точно не буду голосувати за нього… Мені здається, що в тому варіанті, в якому поданий цей законопроект, з’являються лакуни, коли громадянин України, в принципі, може і не вчити, може і не знати державної мови. Стимули і мотивація випадають», – сказав Олег Зарубінський.

Тим часом департамент інформації та масових комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів повідомив, що прем’єр Микола Азаров підтримує згаданий законопроект.

Азаров зазначає, що у разі, якщо Верховна Рада ухвалить внесений у парламент законопроект, який передбачає визначення порядку використання мов в Україні, це дасть можливість усунути факти дискримінації мов національних меншин.

Зокрема, за словами Азарова, ухвалення закону в першу чергу ліквідує факти дискримінації російської мови.

Законопроект № 1015-3 «Про мови в Україні» був зареєстрований у Верховній Ради 7 вересня.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG