Доступність посилання

ТОП новини

Змінювати Конституцію належить зважено – Литвин


Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що до внесення змін до Конституції «потрібно спокійно, зважено і виходячи з інтересів України і народу», незалежно від рішення Конституційного Суду стосовно політичної реформи 2004 року.

За словами спікера, всі свідомі того, що внесення змін до Конституції має важливий характер, і тому це питання пов`язуватимуть виключно з політичною тематикою.

За словами спікера, це мають робити експерти та науковці, тому він виступає за створення відповідної робочої групи.

Відповідаючи на запитання, як він ставиться до ідеї голови Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна створити конституційну раду, Литвин зауважив, що це залежатиме від того, чи ліквідована конституційна рада, створена попереднім головою держави.

При цьому спікер зауважив, що до складу конституційної ради зазвичай входять поважні люди, які можуть висловити своє ставлення до вже певних напрацювань.

13 липня до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання щодо конституційності Закону «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року.

Подання про це надійшло від 252 народних депутатів.

2 вересня міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що Міністерство юстиції направило до КСУ свій висновок про наявність підстав для скасування змін до Конституції 2004 року.
XS
SM
MD
LG