Доступність посилання

ТОП новини
23 Липень 2019, Київ 04:05

Українці не хочуть демократії?


Київ – У 2007 році Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, у якій підтримала країни у їхньому прагненні до розвитку та зміцнення демократичних цінностей. В Україні про демократію заговорили з першого дня незалежності. Та кожен розумів її по-своєму.

За Конституцією, Україна є суверенна, незалежна, правова, а також демократична держава. Демократія передбачає свободу, рівність, повагу до прав людини і участь громадян в управлінні державою.
Від 1991 року кожен Президент незалежної України декларував демократичні цінності. Леоніда Кравчука називали батьком української демократії.

Президент Леонід Кучма, якому закидають побудову олігархічної системи, заявляв, що, дякуючи його демократії, в Україні з’явилась потужна опозиція.

Віктор Ющенко впевнений, що в Україну демократію приніс саме він, внаслідок Помаранчевої революції.

«Як керівник держави я зроблю все, щоб довести вірність принципам демократії та права. Місцеві вибори в Україні мають пройти максимально прозоро. Це стане найкращим підтвердженням незворотності демократичного вибору», – заявив нинішній Президент Віктор Янукович, коментуючи старт передвиборної кампанії в Україні.

На роздоріжжі перед втратою демократії


За 19 років незалежності в Україні справді почали вимальовуватись перші ознаки становлення демократичного суспільства, зазначає директор інституту філософії імені Григорія Сковороди Мирослав Попович. Однак сам процес демократизації йде дуже повільно.

«Ситуація з демократією у нас зараз десь на роздоріжжі, – каже Мирослав Попович. – Але те, що ми маємо дуже чітко виражену перспективу втрати демократичних завоювань і повернення до режиму так званої керованої демократії, це заперечувати ніхто не може. Тому Україна так легко втрачає те, що вчора здавалось вже навіки завойованим».

Мирослав Попович вказує на те, що українці ще не навчились розпізнавати демократичні цінності. Значною мірою тому, що політики часто маніпулюють цим поняттям.

За даними соціологів, з 2006 року кількість прихильників демократичного устрою в Україні зменшилась на 20%.
  • 16x9 Image

    Ярина Матвійчук

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2004 року. Редактор та ведуча програми «Ранкова Свобода». Редактор та ведуча новин. Народилась у 1981 році у Камені-Каширському Волинській області. Вищу освіту здобула у Волинському Державному університеті ім. Лесі Українки.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG