Доступність посилання

ТОП новини

Близькосхідні переговори йдуть у правильному напрямку – представник США


Посланець Сполучених Штатів Америки на Близькому Сході Джордж Мітчелл заявив сьогодні, що, на його думку, поновлені ізраїльсько-палестинські переговори йдуть загалом у правильному напрямку.

Такими словами він прокоментував прямі переговори прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу і президента Палестинської адміністрації Махмуда Аббаса.

Він сам брав участь у цій зустрічі, яка відбулася сьогодні в курортному місті Шарм-аш-Шейх у Єгипті за посередництва державного секретаря США Гілларі Клінтон.

За словами Мітчелла, Нетаньягу й Аббас почали сьогодні «серйозні дискусії» з визначальних питань.

Це було вже друге коло прямих ізраїльсько-палестинських переговорів, які поновилися на початку вересня по 20-місячній перерві.

Переговори відбуваються посеред занепокоєння про можливий новий зрив через близьке закінчення терміну нині чинного часткового мораторію Ізраїлю на нове житлове будівництво в єврейських поселеннях на Західному березі Йордану.

Нетаньягу всупереч закликам США заявляв, що не має наміру продовжувати цей мораторій, термін якого збіжить кінцем місяця, хоча дав знати, що подальше будівництво буде обмежене.

Аббас погрожував, що знову вийде з переговорів, якщо це будівництво поновиться.
XS
SM
MD
LG