Доступність посилання

ТОП новини

Україна і Казахстан домовилися про збільшення обсягів транзиту нафти


Віктор Янукович та Нурсултан Назарбаєв, Київ, 14 вересня 2010 року

Київ, – Казахстан збільшить обсяги транспортування нафти територією України. Про це у Києві домовилися Віктор Янукович та Нурсултан Назарбаєв. Окрім зустрічі глав держав, у Києві відбувся й спільний українсько-казахстанський форум, під час якого сторони підписали кілька меморандумів про співпрацю в економічній галузі.

Угоду про відновлення транзиту нафти територією України українська та казахстанська сторони підписали ще напередодні. Тоді мова йшла про обсяги прокачування 6 мільйонів тонн щорічно. Однак на переговорах 14 вересня український та казахстанський Президенти домовилися про 8 мільйонів тонн.

На думку деяких фахівців у сфері енергетики, українська нафтотранспортна система нині використовується лише на чверть, тому угода між Україною та Казахстаном дозволить поліпшити цю ситуацію.

Під час зустрічі із Нурсултаном Назарбаєвим Віктор Янукович наголосив, що Україна також зацікавлена у розвідці та розробці нафтових і газових родовищ Казахстану. «Ми, звісно, хотіли б, щоб керівництво Казахстану створило для нас такі умови. На сучасних тендерних умовах ми готові вирішувати ці питання і дуже зацікавлені у розвитку двосторонніх відносин», – наголосив глава української держави.

У відповідь президент Казахстану запевнив, що збільшення обсягів прокачування нафти та участь українських компаній у розробці родовищ – одні з пріоритетних напрямків розвитку українсько-казахстанських відносин.

Українські і казахстанські бізнесмени домовилися про співпрацю

Доки в Адміністрації Президента України тривали переговори глав держав, у столичній Торговельно-промисловій палаті розгорнувся українсько-казахстанський бізнес-форум. Представники бізнес-кіл обох країн підписали низку угод про співпрацю в аграрному секторі та машинобудуванні.

За словами віце-міністра індустрії та нових технологій Казахстану Беріка Камалієва, Україна – один із основних торгових партнерів Казахстану серед країн СНД. Водночас, за даними казахстанського уряду, товарообіг між країнами за останні роки значно зменшився.

«За перше півріччя цього року товарообіг між країнами склав 1 мільярд доларів. Станом на початок року в Казахстані існує 246 спільних підприємств за участі українського капіталу. А з 1993 року валові надходження прямих інвестицій з України до Казахстану склали близько 17 мільйонів доларів, із Казахстану в українську економіку – 321 мільйонів доларів», – зазначив Берік Камалієв.

Під час візиту Нурсултана Назарбаєва українська та казахстанська сторони домовилися про створення спільного підприємства з будівництва літаків. Передбачається, що сторони також підпишуть угоди щодо співпраці в космічній та освітянській галузях.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG