Доступність посилання

ТОП новини

Звільнена американська туристка залишила Іран


Громадянка США Сейра Шоурд, яка понад рік пробула в ув’язненні в Ірані, в вівторок після її звільнення залишила Іран.

Як повідомила в Тегерані Лівія Леу Аґості, посол Швейцарії, яка представляє інтереси США за відсутності дипломатичних відносин між Вашингтоном і Тегераном, звільнена раніше цього дня американка вирушила до Оману на шляху додому.

Як повідомили іранські урядовці і адвокат американки Масуд Шафії, її звільнили з в’язниці Евін у Тегерані після внесення грошової застави.

Головний прокурор Тегерана Аббас Джафарі Долатабаді заявив, що необхідна сума в 500 тисяч доларів надійшла на рахунок в іранському банку в Омані.

Хто вніс ці кошти, наразі не відомо.

У понеділок адвокат Сейри Шоурд заявляв, що її родина оскаржить вимогу сплатити визначену заставу або прохатиме зменшити суму, бо не може зібрати таких коштів.

У неділю в Ірані вирішили відпустити 32-річну туристку з медичних міркувань, визнавши, що її здоров’я за час ув’язнення значно погіршився, але встановили для звільнення грошову заставу в півмільйона доларів.

Водночас судові органи в Тегерані повідомили в вівторок, що «досудове затримання» ще двох американських туристів, Шейна Бауера і Джоша Фаттала, продовжене ще на два місяці.

Усіх трьох затримали в Ірані в липні минулого року за нелегальний перетин кордону.

Родичі затриманих запевняють, що ті потрапили до Ірану випадково, заблукавши під час туристичного походу мальовничими прикордонними регіонами півночі Іраку.

Іранські урядовці також заявляли, що троє американців пов’язані зі спецслужбами США і винні у шпигунстві. Влада США заперечує такі звинувачення і вимагає звільнити всіх трьох.
XS
SM
MD
LG