Доступність посилання

ТОП новини

Назарбаєв радить Україні «стабільність»


Стабільність, чіткість вертикалі влади і президентська форма правління є запорукою розвитку держави, яка ще зміцнює свою незалежність, заявив у Києві президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв.

Він виступив сьогодні на зустрічі з Президентом України Віктором Януковичем і з діловими колами України та Казахстану в перебігу свого дводенного державного візиту, який почався вчора.

Під час учорашньої зустрічі голів держав Янукович заявляв, що вважає Назарбаєва «стабільним» і «одним із найбільш прогресивних» президентів країн-учасниць СНД.

70-річний нині Нурсултан Назарбаєв незмінно очолює Казахстан уже понад 20 років, кілька разів переобравшись і одного разу продовживши свої повноваження без виборів через референдум. Він став президентом Казахстану ще перед розпадом Радянського Союзу, в 1990-му, а до того два роки керував Казахською РСР як перший секретар ЦК Комуністичної партії Казахстану. Нещодавно йому офіційно присвоєно статус «лідера нації».

Правозахисники і нечисленна опозиція, яка в Казахстані практично не існує, звинувачують Назарбаєва в авторитарному правлінні. При цьому політична опозиція в країні не представлена в парламенті, у якому натомість представлена єдина партія, владна в Казахстані «Нур Отан» («Світло Батьківщини»), яку очолює сам Назарбаєв.

В Україні владна Партія регіонів і Президент Янукович, який її очолює, говорять про необхідність скасувати політичну реформу 2004 року, яка змінила форму правління в Україні на парламентсько-президентську, і відновити практичне всевладдя Президента, яке існувало доти.
XS
SM
MD
LG