Доступність посилання

ТОП новини

На Заході Іран звинувачують у залякуванні МАГАТЕ


Велика Британія, Німеччина і Франція звинуватили сьогодні Іран у намаганні залякати Міжнародне агентство з атомної енергії, не допускаючи деяких його інспекторів для здійснення інспекцій у країні.

Спільну заяву цих трьох країн подали на сьогоднішньому засіданні ради МАГАТЕ, що відбувається за зачиненими дверима у Відні.

Окрему заяву схожого змісту подали і США, які теж звинувачують Іран у намаганні залякати міжнародних інспекторів і вплинути на їхню роботу.

Днями генеральний директор МАГАТЕ Юкія Амано заявив, що рішення Ірану не допускати до роботи кількох інспекторів «перешкоджає» роботі агентства.

Іран іще в червні заявив, що не допустить до перевірок двох інспекторів МАГАТЕ, яких він звинуватив у наданні «фальсифіковани» даних про ядерну іранську програму. МАГАТЕ заперечує звинувачення й наголошує, що всі його інспектори цілком безсторонні.

Ця суперечка збільшила напруженість навколо ядерної програми Ірану, яка, на думку багатьох країн світу, має приховану мету здобути ядерну зброю. Іран заперечує це, але переконливих доказів суто мирного характеру своєї ядерної програми не подає.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG