Доступність посилання

ТОП новини

Гельсінська комісія США сподівається на суд над всіма учасниками вбивства Гонгадзе


Керівники Гельсінкської комісії США у спеціальній заяві з приводу 10-річчя викрадення і вбивства українського журналіста Георгія Гонгадзе висловили занепокоєння з приводу згортання свободи ЗМІ та інших свобод в Україні.

«Я стурбований тим, що й через 10 років після вбивства Гонгадзе і через п’ять років після Помаранчевої революції, яка сприяла прогресові демократії в Україні, ми бачимо там згортання поваги до свободи ЗМІ», – заявив сенатор Бенджамін Кардін, голова американської Гельсінкської комісії, керівник комісії з безпеки та співпраці в Європі.

«Я особливо стурбований недавнім зникненням українського журналіста Василя Климентьєва, який, як і Гонгадзе, був відомий своїми розслідуваннями. Я вітаю рішучість Президента Януковича в повному обсязі розслідувати обставини зникнення Климентьєва. Ми ніколи не повинні забувати про те, що вільна преса відіграє важливу роль у справді демократичному суспільстві», – наголосив сенатор.

Співголова Гельсінської комісії, конгресмен Алсі Гейстінґз у свою чергу заявив, що після того, як були засуджені вбивці журналіста Георгія Гонгадзе, у США «чекають того дня, коли всі учасники цього злочину будуть притягнуті до суду».

Попри прогрес, досягнутий українцями щодо утвердження демократії, заснованої на повазі до прав людини і демократичних виборів, Гейстінґз висловив стурбованість «погіршенням свободи ЗМІ і зборів, а також зростанням залякувань журналістів, науковців та неурядових організацій Службою безпеки України». На думку конгресмена, це викликає запитання щодо того, чи уряд виконує свої зобов’язання перед ОБСЄ в царині прав людини та демократії.

Георгій Гонгадзе зник без вісти в Києві 16 вересня 2000 року. 2 листопада цього ж року біля Таращі знайшли обезголовлене тіло опозиційного журналіста.

Георгій був засновником та першим головним редактором інтернет-газети «Українська правда».

Вбивство Гонгадзе викликало широкий резонанс в Україні та за її межами, особливо після «касетного скандалу». Справа Гонгадзе – одна з найгучніших кримінальних справ сучасної України.
XS
SM
MD
LG