Доступність посилання

ТОП новини

На Заході закликають посилити тиск на Іран через ядерну програму


Сполучені Штати, Велика Британія і Франція закликали вчора посилити дотримання санкцій проти Ірану через його суперечливу ядерну програму.

Посли цих країн в ООН також закликали інші країни подати деталі того, як вони виконують останній пакет санкцій Ради Безпеки проти Ірану.

Посол США Сюзан Райс, зокрема, нагадала, що нещодавній звіт Міжнародного агентства з атомної енергії поновив занепокоєння, що Іран може розробляти ядерну зброю.

Тим часом посол Китаю Ван Мін заявив, що провідні держави світу й далі готові почати з Іраном діалог, щоб розвіяти занепокоєння навколо його програми збагачення урану.

Підтримала подальші переговори й Росія.

Міністри закордонних справ країн-постійних членів Ради Безпеки ООН із правом вето – США, Росії, Франції, Британії й Китаю, – а також Німеччини мають зустрітися й обговорити ядерну тему Ірану в кулуарах засідання Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку наступного тижня.

Рада Безпеки ООН запровадила проти Ірану в червні вже четвертий пакет міжнародних санкцій через те, що Тегеран не співпрацює зі світовою спільнотою і не надає доказів суто мирного характеру своєї ядерної програми, як то стверджує Іран. Але тим часом тільки 36 країн подали звіти про виконання цих санкцій.

Тим часом в Ірані президент Махмуд Ахмадінеджад в інтерв’ю американському телебаченню заявив, що ніякі нові санкції не зашкодять його країні, яка здатна прожити і без США та їхніх європейських союзників.
XS
SM
MD
LG