Доступність посилання

ТОП новини
03 березня 2021, Київ 13:59

Арешт Закаєва у Польщі. Не вщухає гостра критика Франції через депортацію ромів (європейська преса)


Лондон – Польська влада заарештувала голову чеченського уряду в екзилі Ахмеда Закаєва. Польське газета Rzeczpospolita встигла взяти в нього велике інтерв’ю. Численні європейські видання також коментують вчорашній конфлікт на саміті ЄС у Брюсселі, де президент Франції Ніколя Саркозі вилаяв президента Європейської комісії за критику масових депортацій ромів та за порівняння Франції з нацистською Німеччиною. Преса має мало симпатій до французького керівника.

Коли польське видання Rzeczpospolita брало інтерв’ю в Ахмеда Закаєва, його подальший арешт польською поліцією вже прогнозувався. У великому інтерв’ю лідер чеченських сепаратистів, який прибув до Варшави із Великої Британії, де має політичний притулок, зокрема, сказав: «Маю в паспорті чотири польські візи лише цього року. Я відвідував Польщу і почувався тут, як вільна людина. Польща – країна, яку я, як і багато чеченців, і багато росіян, полюбив за її вражаючу боротьбу за визволення з-під радянської диктатури. Адже «Солідарність» нам, чеченцям, дала крила. А тепер я, приїхавши, щоб шукати шляхів визволення мого народу з-під того самого ярма, з-під якого визволилися поляки, маю почуватися злочинцем?.. Це все виглядає, як якась змова. Я одержав візу у польському посольстві, вільно в’їхав до Польщі, а тут – пастка, загроза арешту! Хоча я спокійно тут був лише місяць тому. Найбільше, проте, мені болить, що польська влада топчеться по демократичних цінностях, які виборювала польська «Солідарність». Топчуться й по боротьбі за свободу інших народів, і по власній незалежності від диктату іноземних політиків».

Європейська преса сьогодні виступає на боці ЄС у його конфлікті із президентом Франції Ніколя Саркозі через депортацію ромів до Болгарії й Румунії. Чеська газета Hospodářské noviny, зокрема, вважає, що перепалка на саміті ЄС приховує глибший конфлікт в організації. «Чи мають право на особливе ставлення до себе великі країни ЄС? У Празі кожен досі пам’ятає слова колишнього президента Ширака, який сказав, що Чехія (коли йшлося про схвалення війни в Іраку) не скористалася з гарної нагоди промовчати. А тепер ми чуємо французькі голоси у дебатах щодо ромів про те, що ніхто не має права повчати Францію... Середні і малі країни мають підтримати Європейську комісію, бо вона є захисником угод і регуляцій, на які погодилися всі сторони», – мовиться у статті.

А британський щоденник Independent пише, що порівняння політики Франції щодо ромів із політикию нацистської Німеччини, яке прозвучало з уст уповноваженого ЄС Вівіан Редінґ, має сенс. «Виокремлення ромів для колективного ставлення до них є так само обурливим, як це було з Гітлером і виокремленням ним циганів та євреїв або з будь-яким урядом, який обирає якусь цілу групу за цапа-відбувайла. Ті, кого вигнали Саркозі й Берлусконі, втратили захист... Вони найбідніші з найбідніших із іменем, що висить у них на шиї і гарантує їм дискримінацію. Ті, що політично полюють на таких нещасних жертв, мали б посоромитися», – зазначає Independent.

Дивитись коментарі (3)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG