Доступність посилання

ТОП новини

Польща не має права видати Закаєва Росії – Amnesty International


Польща порушить законодавство, якщо вирішить передати Росії затриманого голову чеченського уряду у вигнанні Ахмеда Закаєва.

Про це йдеться у заяві правозахисної організації Amnesty International.

Правозахисники зазначають, що Польща була змушена затримати Закаєва, але не зобов’язана його заарештовувати і передати Росії у рамках екстрадиції.

Польське законодавство забороняє передавати людину іншій державі, якщо не може бути гарантований чесний суд та існує загроза для її життя, наголошує організація.

«Є велика вірогідність того, що до нього (Закаєва) можуть застосовувати тортури та інші форми нелюдського ставлення», – відзначили в Amnesty International і нагадали, що раніше суди у Данії та Великій Британії двічі видавали рішення про неможливість екстрадиції Ахмеда Закаєва до Росії.

Польська поліція сьогодні вранці у Варшаві затримала Ахмеда Закаєва, оголошеного у міжнародний розшук Росією. Тепер Закаєв перебуває у польській прокуратурі

Ахмед Закаєв прибув до Польщі для участі у Третьому Світовому чеченському конгресі, який розпочався 16 вересня у Пултуську під Варшавою.
XS
SM
MD
LG