Доступність посилання

ТОП новини
09 липня 2020, Київ 10:26

Депутати визнають, що деякі сільські голови обскакали їх за впливовістю


Київ – Уряд передав до парламенту проект Податкового кодексу. Проте серед депутатів є сумніви щодо того, чи буде його ухвалено до кінця жовтня. А найбільша опозиційна фракція БЮТ виключила зі своїх лав 28 депутатів, які приєдналися до більшості або спільно з нею голосують.

Зранку в присутності Президента і Прем’єр-міністра у Верховній Раді склали присягу новообрані судді Конституційного Суду та члени вищої ради юстиції.

Сьогодні ж, за словами спікера Володимира Литвина, Кабмін вніс до парламенту на розгляд проект Податкового кодексу. «Зараз відбувається процес множення, наскільки ми можемо його розмножити», – сказав парламентський голова. Раніше, щоб депутати могли ознайомитися з проектом, спеціально закупили 75 тонн паперу вартістю в мільйон гривень.

Між тим, представники коаліції визнають, що проект Податкового кодексу потребує доопрацювання.

«Це дуже складний економічний документ, – каже перший заступник голови бюджетного комітету депутат-регіонал Владислав Лук’янов. – Більше того, цей документ пов'язаний із низкою вже чинних законів».

Під знаком місцевих виборів

Тим часом, у кулуарних розмовах не під запис представники коаліції визнають, що до місцевих виборів (тобто, до кінця жовтня), податковий кодекс можуть не ухвалити. Адже у коаліції підозрюють, що окремі норми кодексу можуть викликати невдоволення, особливо у представників малого та середнього бізнесу.

Натомість багато уваги парламентарі приділили виборчому законодавству. Верховна Рада ухвалила зміни до закону про державний реєстр виборців, яким передбачена можливість тимчасової зміни місця голосування.

Перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов відкликав свій законопроект, яким пропонував скасувати подання декларації про доходи кандидатами на місцевих виборах. За його словами, через цю норму Партія регіонів зазнала несправедливих нападок.

Аналогічні зміни до закону про місцеві вибори вніс і депутат-нашоукраїнець Олександр Чорноволенко. «Не є предметом закону про вибори боротьба з корупцією. Можна в законі про сільське господарство регулювати медичні послуги на селі, але краще це в законі про медицину приймати. Так і тут», – каже він.

Проте і цей законопроект також не набрав необхідної кількості голосів.

«На сьогоднішній день сільський голова у Київській області – набагато серйозніша фігура, ніж депутати, які тут сидять», – каже віце-спікер Микола Томенко.

БЮТ провів «чистку»

Тим часом, БЮТ оголосив про вилучення зі своїх лав 28 депутатів, які або вступили до коаліції або голосують спільно з більшістю всупереч позиції фракції. Загалом, фракція БЮТ втратила таким чином уже 32 мандати.

«Далі терпіти ситуацію, коли на табло з’являється, що якась частина фракції БЮТ голосує за страшні рішення, ми не будемо», – наголошує заступник голови фракції БЮТ Сергій Соболєв.

У свою чергу, вилучені з БЮТ депутати мають намір створити окрему фракцію.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG