Доступність посилання

ТОП новини

Президент Янукович маніпулює фактами і розсварюється з українцями (європейська преса)


Прага – У газетах інформують не лише про демонстрацію протесту української діаспори в Нью-Йорку перед місією України в ООН, де чітко було висловлено невдоволення більшості українців в Америці «антинародною» політикою влади Януковича, але й зауважують намагання влади у Києві маніпулювати фактами і настроями громадян. Чільники Українського конгресового комітету Америки назвали лист Януковича до них спробою завадити українській демонстрації в Нью–Йорку у час його перебування в ООН. Оглядачі також наголошують, що намагання Януковича балансувати між Європою і Росією може закінчитися новою газовою війною Києва і Москви цієї зими.

Міжнародне видання The Epoch Times, яке виходить і в Європі, зауважує, що Президент Віктор Янукович не знайшов спільної мови з української діаспорою, бо «заплутується в розумінні Голодомору в України в комуністичні часи», і це розсварює його з українцями не лише за кордоном, але й вдома. Українців не лише дивують маніпуляції зі сторінкою про Голодомор на інтернет-сайті Президента, а й заяви Януковича про наміри розкрити архіви про Голодомор, коли, за оцінками істориків, це вже давно зроблено. У газеті The Epoch Times йдеться також про те, що реально влада Януковича, зокрема, СБУ під егідою медіамагната і політика Хорошковського, навпаки, намагається засекретити документи про злодіяння комуністичного режиму в Україні, про що свідчить справа історика Руслана Забілого. Видання цитує голову Українського конгресового комітету Америки Тамару Олексій, котра сказала, що «глибоко розчарована і здивована» листом Президента Януковича, котрий продемонстрував лише намагання не зіпсувати свій імідж. Тут також ідеться про відмову Януковича від оцінки Україною Голодомору як акту геноциду проти українського народу, що в державі було зафіксовано раніше на рівні закону. Згадане видання наводить здивування також істориків заявою Віктора Януковича про наміри відкрити архіви про Голодомор – такий фахівець, як колишній глава архіву СБУ Володимир В’ятрович стверджує, що «всі секретні документи» на цю тему вже розсекречені. Тут також наводиться висловлювання В’ятровича, який зауважує, що «якби Янукович дійсно хотів, щоб надалі розкривати правду про Голодомор, то він мав би попросити його російського колегу Дмитра Медведєва зробити те ж саме розсекречення архівів, як це було зроблено в Україні».

Впливова «Файненшел Таймз» наводить думки експертів про ймовірність нової газової кризи між Москвою і Києвом у зв’язку з наполяганнями української влади перед росіянами про новий перегляд газових цін у бік їхнього значного зниження. Газета також зауважила, що Володимир Путін натякнув на можливість такого перегляду, але лише після «формування з Україною єдиного економічного простору, єдиного економічного законодавства», що давало б можливість «розширення російських внутрішніх газових цін на українських партнерів». Тобто, Володимир Путін запропонував Києву обмін на ймовірне зниження ціни на газ – здати Україну в економічне керування Москві шляхом «більш широкої економічної реінтеграції». Оглядачі вважають, що Москва хоче за допомогою газу захопити не лише українську газотранспортну систему, але й ключові галузі української економіки. Якщо ж це не буде можливим, то неминуча й нова газова сварка та «закінчення нетривкого газового миру», чого бояться і до чого готуються в Європі.

Московська «Нєзавісімая газета» вважає, що цілком можлива перспектива наростання сепаратистських настроїв в Україні змушує правлячу більшість у Верховній Раді відкладати розгляд закону про регіональні мови, де фактично йшлося про зрівнювання російської мови з українською. Газета вважає, що не лише вимоги кримсько–татарського народу щодо надання їхній мові статусу регіональної, але й інші фактори лякають розробників нового закону і ймовірне відкладання його обговорення на довший час... Деякі експерти навіть вважають, що ажіотаж довкола цього законопроекту був і є лише маніпуляцією влади Януковича, котра й не думала ухвалювати такий небезпечний акт, а лише хотіла і хоче показати своїм виборцям, що вона, мовляв, намагається виконати свої зобов’язання щодо підвищення статусу російської мови напередодні місцевих виборів у жовтні.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG