Доступність посилання

ТОП новини

Обама і Ахмадінеджад засвідчили готовність до відновлення переговорів


Лідери США та Ірану відзначили готовність відновити переговори, спрямовані на припинення протистояння навколо ядерної програми Тегерана.

Президенти Барак Обама і Махмуд Ахмадінеджад говорили про цю проблему у виступах на сесії Генеральної асамблеї ООН. Це сталося за чотири місяці після запровадження нових санкцій ООН проти Ірану через його відмову від припинення діяльності зі збагачення урану.

Обама закликав Іран перед міжнародною спільнотою підтвердити мирний характер своєї ядерної програми. Вашингтон і його союзники підозрюють, що кінцевою метою Ірану є створення атомної бомби, та Іран відкидає ці твердження.

«Сполучені Штати і міжнародне співтовариство прагнуть ухвалення резолюції з відзначенням наших розбіжностей з Іраном. Двері все ще відчинені для дипломатії, якщо Іран обере цей шлях. Але іранський уряд має продемонструвати чіткі і надійні зобов'язання і підтвердити світу мирну мету ядерної програми», – сказав Барак Обама.

Ахмадінеджад у своєму виступі заявив, що «Іран завжди готовий до діалогу на основі поваги і справедливості». Водночас він відзначив, що санкції розглядаються Іраном як «незаконні».

За даними однієї з іранських інформагенцій, Ахмадінеджад заявив в інтерв’ю, що переговори між Іраном і провідними державами світу могли б відновитися на початку жовтня.
XS
SM
MD
LG