Доступність посилання

ТОП новини

88 відсотків українців потерпають від недуг


Львів – Лише 12 відсотків громадян України вважають, що вони цілком здорові, а переважна більшість мають проблеми зі власним здоров’ям. Це останні дані дослідження Київського міжнародного інституту соціології за підтримки медичних фахівців. Опитування провели в Києві, Львові, Одесі, Донецьку, Харкові та Дніпропетровську. Здоров’я людини на 50 відсотків залежить від способу її життя, стверджують медики, а тому закликають людей змінювати стиль життя. Лікарі-волонтери приєднались до національного освітнього туру «Наша мета – жити до ста».

Цими днями Україною мандрує два автобуси з лікарями-волонтерами. На міських площах розставляють два намети: в одному можна пройти діагностування, а в іншому – отримати поради фахівців.

Національний освітній тур уже відбувся у Луцьку і Луганську, а загалом лікарі-волонтери мають побувати у 17 обласних центрах.

За один день у Луцьку до них звернулись понад тисяча осіб. Із них тільки 10 людей виявились цілком здорові і це літнього віку. Натомість молодь має чимало проблем зі здоров’ям, зауважила у Львові завідувач терапевтичного відділення поліклініки «Медмістечко» Жанна Хрустальова. Вона каже, що люди ведуть нездоровий спосіб життя: неправильно харчуються, палять і вживають алкоголь, мало рухаються, а ще чимало не звертались до медиків по 7-10 років.

«Чому не йдуть до лікарів? Це, мабуть, низька санітарна культура, а ще медики мають нагадувати на дільниці своїм пацієнтам приходити на обстеження. Але зазначу, що дільничний терапевт – це важка праця. У мене не вистачає 5 людей, молодь приходить і одразу старається знайти іншу роботу, тільки не у поліклініці», – говорить Жанна Хрустальова.

Тим часом львів’яни, за різними опитуваннями, стараються менше відвідувати лікарів, бо саме медицину у Львові вважають найбільш корумпованою. Водночас лікарі кажуть, що тільки на 10% здоров’я людини залежить від медичного сервісу, на 20% – від екології і спадковості на рівні генів. А ось 50% здоров’я людини усе ж залежить від неї самої, від того способу життя, яке вона веде. Тому радять українцям змінювати стиль життя.

Підтвердженням цьому є дані опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного на заході, центрі, сході та півдні України. Найбільше вживають алкоголь мешканці південних областей, високий відсоток людей палить у східних і центральних регіонах, а швидку їжу полюбляють насамперед жителі західних і центральних областей.

Майже однаковий відсоток людей, а це 80%, які їдять після восьмої години вечора, і більше половини населення не займається спортом. А це є причиною ожиріння, наголошують лікарі-волонтери. Третина українців мають малорухому роботу, що спричинює серцево-судинні захворювання навіть у молодому віці.

Українці не турбуються про своє здоров’я


Координатор національного туру Володимир Марциновський каже, що українці не знають, як правильно харчуватись, очищувати свій організм. Тому Київський міжнародний інституту соціології ініціював дослідження, щоб виявити, наскільки українці дійсно турбуються про свій стан здоров`я.

«Наші результати виявились невтішні, бо 88 відсотків (опитаних) незадоволені своїм здоров’ям, мають проблеми, хворіють. Україна посідає перше місце серед європейських країн за рівнем смертності. Українці в середньому живуть на 12 років менше від європейців. Із методів очищення організму називають лише трави і дієту», – зазначає Володимир Марциновський.

Медики упродовж освітнього туру «Наша мета – жити до ста» проаналізують результати діагностування мешканців 17 областей і оприлюднять результати своїх досліджень та спостережень. Адже на рівні держави потрібно пропагувати здоровий спосіб життя, запроваджувати різноманітні соціальні програми.

Лікар Жанна Хрустальова під час обстежень закликає людей відмовлятись від шкідливих звичок, відмовитись від калорійної їжі, а ще не забувати, що 50% добового раціону їжі мав би складати сніданок, вживати до двох літрів води у день, більше рухатись. Адже, за опитуванням, майже 60% українців їдять вночі. «Організм веде боротьбу з нами. Проблема в нас!» – наголошує Жанна Хрустальова.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG