Доступність посилання

ТОП новини

З полігону в Калуші почали вивозити отруйні речовини


Державне підприємство «Національний центр поводження з небезпечними відходами» при Міністерстві охорони довкілля розпочало ліквідацію полігона небезпечних відходів у Калуші (Івано-Франківська область), де зберігається 11,4 тисяч тонн гексахлорбензолу.

До кінця року планують зібрати близько 8,5 тисяч тонн гексахлорбензолу (близько 80% накопичених на полігоні відходів). Решту – в наступному році, хоча, за словами голови обласної держадміністрації Михайла Вишиванюка, «є підозра, що таких захоронень в лісах біля Калуша може бути більше». Відходи утилізують на спеціалізованому підприємстві у Великобританії.

Як повідомив віце-прем’єр Володимир Сівкович, на реалізацію цього проекту з резервного фонду державного бюджету виділили 298 мільйонів гривень.

Дослідження, які проводили навесні експерти ООН і Євросоюзу, показали, що відходи зберігаються в жахливому стані, з порушенням герметичності. Як наголосив міський голова Калуша Ігор Насалик, за 3-5 місяців це могло б обернутися екологічною катастрофою, на подолання якої необхідно було б до 25 мільярдів євро.

У лютому Верховна Рада затвердила указ Президента про оголошення Калуша і прилеглих сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району зоною надзвичайної екологічної ситуації на 90 днів. Раніше експерти заявили про можливість техногенної катастрофи в Калуші через відходи місцевого хімічного підприємства.
XS
SM
MD
LG