Доступність посилання

ТОП новини

Туризм у ЄС найкращий через інвестиції предків і відмову «красти» чужих туристів


Брюссель – Європейський Союз зберігає перше місце у світі за кількістю туристів із усього світу. У понеділок, у Всесвітній день туризму, євроустанови констатували: секрет лідерства полягає в розвиненій інфраструктурі та розмаїтій культурній спадщині. Туристичний сектор дає роботу майже 10 мільйонам європейців. Але як нині, в умовах глобалізації, Європі й надалі утримувати пальму першості?

Подорожувати у Європі – це причаститися до грецької культурної спадщини, відчути ніжність іспанського тепла, або ж споглядати льодяну красу Лапландії. І все це – у межах одного континенту.

До того ж, як зауважила Єврокомісар з питань освіти, культури та молоді Андрулла Васіліу, нинішнім поколінням європейців пощастило, бо вони користуються благами щедрих інвестицій у розвиток культури, які зробили їхні предки протягом попередніх століть і тисячоліть.

«Я переконана, що це – інвестиції, за які ми неодмінно розрахуємося, – зауважила єврокомісар. – Наші міста, музеї щодня доводять, що внесок, зроблений минулими поколіннями, продовжує давати велику віддачу. Старовинні будівлі, фрески, площі та фонтани дають людям робочі місця та прямо чи опосередковано збільшують обсяги нашого внутрішнього валового продукту».

Туризм складає 5 відсотків ВВП Євросоюзу. Через це туристична індустрія перебуває у центрі уваги європейської політики, адже з нею пов’язані й інші галузі: транспорт, будівництво, охорона довкілля, впорядкування територій та інші.

Нові туристичні пропозиції та плекання іміджу Європи


Віце-президент Європейської комісії Антоніо Таяні каже, що у співдружності більше не повинно бути місця для несправедливої конкуренції між державами та намагань «викрадати чужих туристів».

«Європа досі потерпає від змагань різних національних ринків туризму, – зауважує пан Таяні, який, будучи віце-президентом Єврокомісії, ще й опікується питаннями промисловості та підприємництва. – Відомо, що існувала конкуренція між країнами, регіонами чи містами, коли кожен намагався «вкрасти» туристів деінде. Але це – застаріла манера роботи, бо співробітництво створило б передумови для міжнаціональної туристичної мережі».

Європейські чиновники, зокрема, закликають перейти до соціально та екологічно орієнтованого туризму. Комісія також пропонує щороку продовжувати туристичний сезон, розвиваючи студентські обміни та допомагаючи незаможним сім’ям, юнацтву та людям літнього віку відвідувати Європу у міжсезоння. Для цього мають розробити особливу систему субсидій. До того ж, у програмі розвитку туризму особливу увагу приділяють рекламі Євросоюзу у світі.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG