Доступність посилання

ТОП новини

Будівництво єврейських поселень може заблокувати мирні переговори


Переговори між Ізраїлем і Палестинською автономією можуть закінчитися, так і не розпочавшись належним чином
Переговори між Ізраїлем і Палестинською автономією можуть закінчитися, так і не розпочавшись належним чином

Прага – Палестинський лідер Махмуд Аббас закликав ізраїльський уряд припинити будівництво поселень на палестинській території на три-чотири місяці, для того щоб обговорити «базові питання». Аббас планує порушити їх на саміті Арабської Ліги, що об’єднує 22 країни, наступного понеділка. Про це він заявив під час зустрічі з президентом Франції Ніколя Саркозі в Парижі.

Єврейські поселенці, що хочуть будувати свої оселі на території, яка має стати основою для майбутньої палестинської держави, святкують перемогу.

Мораторій, який протягом 10 місяців ізраїльський уряд накладав на побудову нових поселень на Західному березі Йордану, закінчився в суботу. І, як заявив прем’єр-міністр Біньямін Нетаньягу, подальшого замороження поселень уже не буде.

Палестинський лідер Махмуд Аббас говорить, що поновлення будівництва на палестинській території може торпедувати мирні переговори, які ледь встигли розпочатися.

Аббас погрожує покинути стіл переговорів, які організував для конфліктуючих сторін Білий дім, якщо ізраїльтяни поновлять будівництво поселень попередніми темпами.

«Наші вимоги щодо припинення будівництва поселень, припинення облоги та незаконних поліцейських операцій Ізраїлю не є довільними передумовами для мирного процесу. Вони відповідають попереднім зобов’язанням, які були взяті на самому початку мирного процесу», – заявив Аббас, виступаючи в суботу з трибуни ООН.

Аббас наполягав, що він залишається прихильником завершення переговорів із Ізраїлем протягом року. Але, за його словами, прямі переговори з Ізраїлем можуть досягнути своєї мети лише у тому випадку, коли Ізраїль припинить будівництво поселень.

На лідерів тиснуть з усіх боків

Ізраїльський міністр оборони Егуд Барак говорить, що він оцінює шанс успіху переговорів із палестинцями як 50:50.

Попри тиск з боку Вашингтона, який намагається посадити сторони за стіл переговорів, обидва лідери, палестинський та ізраїльський, перебувають під сильним внутрішнім тиском. Ісламістське угруповання «Хамас», що контролює смугу Гази і не визнає державу Ізраїль, різко критикує Аббаса за початок переговорів.

Ізраїльські партії, які входять до уряду Нетаньягу і підтримують будівництво поселень, тиснуть на нього, щоб продовжувати будівництво.

Ізраїльська громадська організація «Мир зараз», яка стежить за будівництвом поселень, заявляє, що протягом кількох тижнів поселенці готові збудувати близько двох з половиною тисяч осель.

Крім того, вони мають дозвіл на побудову 13 000 осель. Загалом нині близько 430 тисяч ізраїльтян мешкають на території Гази, Східного Єрусалима та Західного берега Йордану, тобто на територіях, які палестинці хочуть бачити в основі своєї держави.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG