Доступність посилання

ТОП новини
12 грудня 2019, Київ 19:16

Тимошенко вимагає дострокових виборів Президента і парламенту


Лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявила, що сьогоднішнє рішення Конституційного Суду вимагає проведення дострокових виборів Президента і Верховної Ради.

Про це вона заявила сьогодні під час прес-конференції.

За словами Тимошенко, рішення КСУ, «ухвалене за сценарієм Віктора Януковича», є узурпацією державної влади.

Лідер БЮТ зауважила, що нині є очевидним, що Президент України, парламент, уряд, Конституційний Суд і всі інші представники влади обирались за іншою Конституцією, яку сьогодні знехтували.

Тимошенко підкреслила, що ці гілки влади не наділялись від народу тим обсягом влади, який собі присвоїли цим рішенням Конституційного Суду.

«І тому висновок може бути лише один: Президент, парламент, всі вони мусять бути тепер переобрані на невідкладних президентських та парламентських виборах, які потрібно провести під дієвим моніторингом демократичної світової спільноти», – наголосила Тимошенко.

Сьогодні Конституційний Суд ухвалив рішення про відміну політреформи 2004 року.

Зокрема, КСУ визнав таким, що не відповідає Конституції України, Закон «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року №2222-IV у зв`язку з порушенням процедури його розгляду і ухвалення.

КСУ відновив дію Конституції України 1996 року і звернувся до органів державної влади з вимогою невідкладно привести українське законодавство у відповідність до Основного Закону.

8 грудня 2004 року Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Конституції (про політреформу), що передбачав перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління, формування уряду коаліцією депутатських фракцій, подовження терміну повноважень Верховної Ради до 5 років.

Закон набув чинності з 1 січня 2006 року.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG