Доступність посилання

ТОП новини

Пакистан блокує постачання міжнародних сил в Афганістані


«Невідомі бойовики» підпалили 30 бензовозів призначених для міжнародних сил НАТО в Афганістані, місто Шікарпур, провінція Сінд, Пакистан, 1 жовтня 2010 року
«Невідомі бойовики» підпалили 30 бензовозів призначених для міжнародних сил НАТО в Афганістані, місто Шікарпур, провінція Сінд, Пакистан, 1 жовтня 2010 року

Прага – Пакистанські військові спостерігачі заявили, що «невідомі бойовики» підпалили минулої ночі в пакистанському місті Шікарпур (провінція Сінд) до 30 бензовозів, призначених для міжнародних сил НАТО в Афганістані. Але експерти кажуть, що ці заяви пакистанських речників не зовсім відповідають подіям, що відбуваються у північній провінції Сінд, де ці напади мали місце.

Експерти відзначають, що напад «невідомих бойовиків» на колону бензовозів НАТО в пакистанській провінції Сінд, коли відразу ж згоріло до 30 автоцистерн із паливом, стався відразу ж через день після оголошення урядом Пакистану в середу блокування прикордонного переходу Торхам, який є ключовим пунктом у постачанні для американською армії і сил НАТО в Афганістані. Блокування почалося у відповідь на вбивство трьох пакистанських вояків під час ймовірно помилкового обстрілу з гвинтокрилів НАТО.

Перекриття кордону з Афганістаном призвело до зупинки бензовозів і нападу на них невідомих. Абдула Хамід Хоза, головний адміністратор Шікарпуру, заявив Радіо Свобода у п’ятницю, що «це був перший такий напад на конвой із поставками НАТО у провінції Сінд. За його словами, «ці бензовози рухалися до переходу Торхам від Карачі через Белуджістан, від 10 до 15 озброєних нападників відкрили вогонь по колоні автоцистерн в тунелі і підпалили їх».

Кому в Пакистані потрібно палити конвої НАТО?

Навіть пакистанські експерти кажуть, що скарги пакистанських військових на «невідомих бойовиків» виглядають досить дивно. Наприклад, політолог і журналіст із Карачі Зія-ар Регман каже, що у провінції Сінд немає опозиційних сил, яким би було вигідно палити бензовози НАТО.

«Не виключено, що це могла бути реакція на транскордонні напади НАТО. На питання, хто міг це зробити в Шікарпурі, варто зауважити, що тут «Талібану» немає, націоналісти Сінду кажуть, що їм зовсім не потрібні напади на транспорти НАТО. Так хто ж це зробив? Це важливе питання, яке необхідно порушувати», – зазначає політолог.

Раніше США й інші країни обвинувачували певні елементи у спецслужбах Пакистану в зв’язках із «Талібаном», що неодноразово спростовували офіційні особи в Ісламабаді. У Пакистані сьогодні не виключають, що напруження у стосунках між Ісламабадом із Вашингтоном зросла через повітряні удари НАТО по пакистанській території.

У четвер глава ЦРУ Леон Панета зустрічався в Ісламабаді з президентом Пакистану Асіфом Алі Зардарі, прем’єром цієї країни та армійським керівництвом. Пакистанська преса написала про ці переговори, як «надзвичайно напружені», що нібито пакистанські чільники були шоковані «надзвичайно погрозливим тоном Панети». Глава ЦРУ, як пишуть пакистанські газети, залишався неухильним стосовно посилення ракетних обстрілів так званих «племінних районів» Пакистану, де є чимало терористів, які використовують ці зони для планування нападів на Європу та посилення масштабів насильств у Афганістані.

Сили НАТО останнім часом посилили обстріли прикордонних із Афганістаном пакистанських північних території, де, за даним розвідки, базуються терористи, котрі планують атаки на європейські міста.У самому Пакистані є ознаки наростання суспільного невдоволення втручанням НАТО на півночі країни, хоча пакистанський персонал, що обслуговує постачання міжнародних сил в Афганістані, організовує протести проти блокування Ісламабадом цих поставок.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG