Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті всі пам’ятки архітектури матимуть паспорти


На Прикарпатті ухвалили регіональну програму паспортизації пам’яток містобудування та архітектури місцевого значення на 2011-2015 роки. Про це повідомили в прес-службі обласної держадміністрації.

Паспорт міститиме історичні дані про пам’ятку, відомості про її стан, використання, роль у навколишньому природному середовищі, територію, а також про ландшафт, результати попередньої оцінки його антропологічної, археологічної, естетичної, етнографічної, історичної, мистецької, наукової чи художньої цінності; основні археологічні, іконографічні, архівні та бібліографічні матеріали.

Такий облік стане основою для наукового вивчення, класифікаціі та державної реєстрації пам’яток.

Паспорти відповідатимуть вимогам міжнародних конвенцій про охорону культурної спадщини щодо доступності інформації про пам’ятку містобудування та архітектури.

Попередні паспорти, запроваджені у 1972 році, є складними для пошуку інформації, особливо при будівництві, проведенні меліоративних, дорожніх, земельних робіт в охоронних зонах.

За даними статистики, на Прикарпатті під охороною держави перебуває 1460 пам’яток містобудування та архітектури, з них 133 – національного значення.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG