Доступність посилання

ТОП новини

Президент Янукович: революції не буде


Президент України Віктор Янукович узгодив спільні дії з головою Верховної Ради Володимиром Литвином, Прем’єр-міністром Миколою Азаровим та міністром юстиції Олександром Лавриновичем щодо гармонізації законодавства, ухваленого за останні п’ять років, у зв’язку із рішенням Конституційного Суду щодо скасування політичної реформи 2004 року.

Як повідомили у прес-службі Президента України, зокрема, про це йшлося сьогодні під час їхньої зустрічі.

Янукович підкреслив, що «головним принципом була і залишається конструктивна співпраця між Президентом, Верховною Радою і урядом».

Янукович також підкреслив, що у процесі вдосконалення Конституції України не слід зупинятися. Зокрема, одним з актуальних питань є реформування місцевого самоврядування.

Одним із болючих питань Президент назвав ситуацію з обранням депутатів всіх рівнів.

Президент України зауважив, що, безумовно, у Конституції 1996 року чіткіше виписані повноваження і обов’язки всіх гілок влади, і вона визнана досконалою. Відтак, наголосив Янукович, «переваги цієї Конституції ми будемо використовувати».

Як повідомив під час зустрічі міністр юстиції Олександр Лавринович, із вчорашнього дня його міністерство розпочало всю необхідну роботу на виконання рішення КСУ. «Ми маємо привести нормативні акти країни у відповідність до Конституції», – сказав міністр.

Як наголосив на зустрічі Микола Азаров, уряд України вже у понеділок розгляне терміни і перелік питань, пов’язаних із приведенням у відповідність до рішень КСУ всіх законодавчих і нормативних актів Кабміну, і підготовки розгляду цих актів до сесії Верховної Ради.

У свою чергу спікер Володимир Литвин підкреслив, що підтримує Президента у тому, щоб на рівні влади «були єдині, зважені підходи до того, що відбулося». Він повідомив, що згідно із попереднім аналізом, на базі тієї Конституції, яка вступила в дію у 2006 році, було ухвалено близько 700 законів. Так, за його словами, нагальним є внесення змін щонайменше в близько 40 законів.

Президент України висловився за важливість формування чіткого плану роботи. За його словами, при цьому треба уникнути будь-якого ажіотажу.

«Хоч Конституція набула чинності з 1 жовтня, але я не збираюся робити ніякої революції. Навпаки, я хочу заспокоїти всіх, і суспільство. Влада працюватиме у законодавчому полі. Ми фактично повернули Конституцію і країну також у законодавче поле. І це – головне. Що ми ще додамо, так це рівень відповідальності», – наголосив Президент.

Відповідаючи після зустрічі на запитання стосовно терміну повноважень всіх органів влади і посадових осіб у зв’язку із рішенням Конституційного суду, Лавринович укотре підкреслив, що «всі, хто обирався або призначався на момент дії тих норм, які були чинними до зміни, після рішення КСУ не змінюються».

У свою чергу Литвин також підтвердив, що закони у цьому плані не мають зворотної сили. «Верховна Рада працює п’ять років, так як і обиралася на п’ять років. Президент також працює, виходячи з тих засад, що проголошувала попередня Конституція, – початок президентської каденції після складання присяги», – наголосив Литвин.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG