Доступність посилання

ТОП новини

Дрес-код для службовців: до крайнощів не дійде?


Хто визначатиме, що такий одяг для співробітниці Кабміну достатньо діловий?
Хто визначатиме, що такий одяг для співробітниці Кабміну достатньо діловий?

Київ – Для співробітників секретаріату Кабінету Міністрів впровадили спеціальний дрес-код. Рекомендації щодо зовнішнього вигляду можна вивчити на сайті уряду. Стосуються вони не лише службовців, а й журналістів та інших відвідувачів, і розповідають, чи можна два дні поспіль ходити в одному вбранні, які кольори слід поєднувати, а яких тканин уникати.

«Саме стриманий діловий стиль одягу свідчить про компетентність працівника», – це цитата з Рекомендацій щодо зовнішнього вигляду (дрес-коду) працівників Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Ні – мереживу та яскравим кольорам

Жінкам-держслужбовцям не радять носити глибоке декольте або одяг, що повністю відкриває руки. Крім того, їм не варто носити одяг із синтетичних тканин, тканин із додатком лайкри; мережива, блискучого шовку та джинсу. Квіточки та малюнки, текстів, портрети людей чи зображення тварин на вбранні також вважаються неприйнятними.

Наталя Дніпренко, начальник управління у зв'язках з громадськістю секретаріату говорить, що необхідність такого дрес-коду відчувалася вже давно. Бо немало працівників, особливо молодих, дозволяло собі зайвого в одязі, і бувало абсолютно не дотримувалися ділового стилю. Однак, із деякими рекомендаціями вона згодна не повністю.

«Колір – не те, що він має бути дуже яскравийґ, але і рекомендовані сірі та чорні відтінки треба яскравими кольорами розбавляти. Щоб було менше депресії, більше енергії у членів однієї команди», – говорить Дніпренко.

Застібнуті піджаки

Чоловікам рекомендації нагадують: в офіційній обстановці секретаріату, по-перше, має бути піджак, а, по-друге, він повинен бути застібнутим. А лаковане взуття – виключна приналежність смокінга чи фрачного костюма.

Ігор Сторожук, директор департаменту інформації та масових комунікацій секретаріату, говорить, що нічого нового особисто для нього в цих рекомендаціях нема. Змінити ж свій зовнішній вигляд, можливо, доведеться деяким новим молодим працівницям, а також журналістам.

«Скільки я тут працюю, я спостерігаю, що більшість відвідувачів, а також представники преси, вдягаються ну точно не в діловому стилі. Шорти, короткі майки… Так, як вони б одяглися на пікнік, або на спортивні змагання. Кажуть, мовляв, творча професія, але творча професія не повинна була б позбавляти людей поваги до уряду країни», – зауважив чиновник.

Українська дизайнер Оксана Караванська зауважує, що самі рекомендації зовнішнього вигляду службовців не змінять.

«Насправді, всі ходять так, як їм хочеться. Хтось хизується своїм багатством, хтось хизується своїми ногами, хтось хизується своїм декольте. І так будуть ходити, бо все впирається в інтелект. І яка є культура одягу, так людина і вдягається», – каже дизайнер.

Крім того, модельєр зауважила, що не впевнена, що такий дрес-код узагалі потрібен. Занадто вже він строгий.

До крайнощів не дійде?

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», заступниця глави адміністрації Президента Ганна Герман іронічно ставиться до регламентацій в одязі. За її словами, добре вихована людина знає, де і як вона повинна бути одягнена.

«У світі я такого ніколи не бачила, щоб журналістів зобов'язував якийсь дрес-код», – сказала Герман.

У Кабміні ходять легенди про те, що в радянські часи, аби зайти в будівлю, людина проходила перевірку, а жінкам навіть було заборонено носити брюки. До таких крайнощів дійти не має, говорять у секретаріаті.

Але перша жертва вже є: 5 жовтня невідповідно одягнутий фотокореспондент одного з видань пройти в будівлю Кабінету Міністрів не зміг – його не пропустила охорона.
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG