Доступність посилання

ТОП новини

Парламент здав повноваження Президентові


Київ – Верховна Рада у четвер затвердила нову редакцію закону про Кабінет Міністрів, а також внесла зміни ще в 32 закони, привівши їх у відповідність до чинної редакції Конституції 1996 року. Опозиція заявляє, що ухвалені всупереч процедурі зміни зводять повноваження парламенту нанівець. Натомість представники більшості кажуть, що немає підстав драматизувати ситуацію.

Два законопроекти спікер Володимир Литвин виніс на одне голосування. «Перше, – зазначив він, – це власне закон про Кабінет міністрів, і далі – зміна до низки законів».

Відтак 252 народні обранці внесли зміни у цілу низку законів, привівши їх у відповідність до чинної нині редакції Конституції. Крім закону про Кабмін, ухвалені новації стосуються також порядку призначення голів облдержадміністрацій, керівництва СБУ та Генпрокуратури.

Міністр юстиції Олександр Лавринович наголосив на необхідності ухвалити запропоновані зміни якнайскоріше. Він подякував Верховній Раді за те, що «дуже оперативно ставиться на розгляд проект закону, який спрямований на виконання… резулятивної частини рішення Конституційного Суду».

Опозиція «поховала» парламент

Анатолій Гриценко
Здебільшого ухвалені зміни стосуються перерозподілу повноважень між Президентом і парламентом на користь глави держави. Під час обговорення голова парламентського Комітету з питань національної безпеки та оборони депутат-нашоукраїнець Анатолій Гриценко зазначив, що внаслідок цих змін Верховна Рада втрачає контроль за силовими структурами, за бюджетом, а Президенту надаються повноваження, яких у нього не було навіть до політреформи.

«Неправду сказав міністр юстиції, коли заявив, що цей законопроект на виконання рішення Конституційного Суду, – заявив Гриценко. – Там написано зо два десятки абсолютно не тих новацій, які зв’язані з рішенням Конституційного Суду. Всі вони спрямовані на обмеження повноважень Верховної Ради, на обмеження повноважень уряду України, як колегіального органу, на обмеження повноважень уряду Автономної Республіки Крим».

Коментуючи ухвалене рішення, депутат-нашоукраїнець Роман Зварич від імені опозиційних фракцій БЮТ і НУНС зазначив, що відтепер Верховну Раду перетворено на цвинтар парламентаризму.

«Я навіть не можу сказати, що ми проголосували за кота в мішку. Тобто, ми насправді щось прийняли всупереч процедурі. Ви угробили український парламент!» – звернувся він до представників більшості.

…А більшість – взяла під варту


Натомість у більшості не поділяють таких оцінок. «Верховна Рада була, є і буде основним органом законотворчості, – каже голова регламентного комітету, депутат-регіонал Володимир Макеєнко. – Якщо хтось розчарувався через програш свого лідера – я маю на увазі фракції БЮТ, то це їхні проблеми. Вони зараз, вибачте, в істеричному стані: влади нема, грошей нема, перспектив нема».

Щоб не допустити блокування з боку опозиції, парламентська президія працювала під охороною депутатів-регіоналів. Депутати-вартові не полишали трибуну навіть під час перерви.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG