Доступність посилання

ТОП новини

Грузія не знімає заперечень щодо вступу Росії до СОТ


Прес-секретар прем’єр-міністра Грузії Нікі Гілаурі спростував повідомлення інформаційних агентств про те, що Грузія не буде перешкоджати вступу Росії до Світової організації торгівлі (СОТ).

У ході робочого візиту прем’єр-міністра Нікі Гілаурі в США, деякі інформагентства повідомили, що грузинський прем’єр мовляв підтримав вступ Росії до СОТ і обіцяв не чинити перешкоди цьому процесові. Проте прес-секретар прем’єр-міністра Ніко Мчедлішвілі, який супроводжує прем'єра у Вашингтоні, заявив в інтерв’ю кореспонденту Радіо Свобода, що ці повідомлення викликають щонайменше подив.

«Пан Гілаурі дійсно сказав, що в принципі Грузія не проти вступу Росії до СОТ, але в конкретному випадку, Тбілісі погодиться з вступом Російської федерації до Світової організації торгівлі тільки з умовою поваги Росією статуту СОТ», – сказав прес-секретар прем’єра.

Ніко Мчедлішвілі пояснив, що згідно зі статутом СОТ держави повинні мати між собою узгоджений і єдиний режим торгівлі, а значить, торгуючи безпосередньо з Абхазією і Південною Осетією, Росія, на думку грузинської влади і деяких експертів, порушує статут Всесвітньої торгової організації. Тому Грузія, – продовжив Ніко Мчедлішвілі, – наполягає на легалізації незаконно діючих митних пунктів на абхазькій і південноосетинській ділянках кордону і до виконання цієї вимоги Москвою, не має наміру знімати свої заперечення з питання вступу Росії до СОТ.
XS
SM
MD
LG