Доступність посилання

ТОП новини

У Киргизстані рахують голоси на парламентських виборах


У Киргизстані триває підрахунок голосів на парламентських виборах.

Голосування в неділю відбулося без насильства, подібного до заворушень, що сталися між етнічними киргизами та узбеками у червні на півдні країни.

Центрвиборчком Киргизстану повідомив, що явка виборців склала близько 57 відсотків. В південному місті Ош, яке було епіцентром міжнаціональних конфліктів у червні, явка була ще вищою – 66 відсотків.

Голова Центральної виборчої комісії Акилбек Сарієв після завершення голосування заявив: «Ми всі з острахом чекали цього дня, але, на щастя для нас, вибори в країні у цілому пройшли без будь-яких проблем».

Після підрахунку приблизно половини виборчих бюлетенів перед веде націоналістична партія «Ата-Юрт», яка має сильну підтримку серед етнічних киргизів на півдні країни. Від неї відстають соціал-демократична партія, проросійські «Ар-Намис» та «Республіка» і проурядова «Ата-Мекен».

Для входження до складу парламенту партії повинні подолати п’ятивідсотковий бар’єр, а також набрати не менше, ніж піввідсотка голосів від загальної кількості зареєстрованих у кожній із 7 областей Киргизстану виборців.
XS
SM
MD
LG