Доступність посилання

ТОП новини

Таджикистан запровадив цензуру в Інтернеті


Провідні інтернет-провайдери Таджикистану на вимогу влади закрили доступ до чотирьох інформаційних сайтів, відомих критичними матеріалами на адресу керівництва країни.

Мова йде про непідконтрольні владі Таджикистану сайти centrasia.ru, ferghana.ru, tjknews.com і avesta.tj, які, крім інформації про регіон, публікують коментарі читачів.

«Так, доступ до цих сайтів закритий на вимогу уряду», – повідомив сьогодні черговий служби підтримки провайдера Telecomm Technology, якого цитує агентство «Ройтерз». За іншою інформацією цього ж агентства, що надійшла з урядових кіл Таджикистану, місцеві провайдери отримали лист-розпорядження, підписаний заступником міністра транспорту і комунікацій Бігом Зухуровим, про блокування сайтів.

Представники таджицької влади відмовляються офіційно коментувати ситуацію.

Вже три тижні на сході Таджикистану війська полюють за ісламістами, яких вони звинувачують у найбільшій із часів громадянської війни серії нападів на силовиків. Регіон відрізаний від решти території країни, транспортне сполучення і зв’язок з ним відсутній, інформація про те, що відбувається там, неповна.

Саме із серією терактів пов’язують запровадження цензури.
Директор інформагентства avesta.tj, яке належить до тих, що втратили аудиторію, Зафар Абдуллаєв назвав цензуру спробою чиновників приховати проблеми. За його словами «дана акція є ініціативою окремих держчиновників, відповідальних за ідеологію в країні, щоб продемонструвати, що в умовах політичної нестабільності вони роблять якісь заходи, щоб керувати ситуацією».

Таджикистан і раніше вдавався до цензури в Інтернеті напередодні виборів, і користувачі навчилися обходити заборону за допомогою проксі-серверів.
XS
SM
MD
LG