Доступність посилання

ТОП новини

Уряд скоротив перелік платних послуг у вишах – Семиноженко


Кабінет Міністрів України скоротив перелік платних послуг у вишах, запроваджених раніше, повідомив голова Державного комітету з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

Після сьогоднішнього засідання уряду він заявив, що, зокрема, скасована плата за перескладання іспитів, за користування інтернетом і лабораторіями.

Семиноженко наголосив, що це питання перебуватиме під постійним контролем уряду і ще «багато чого треба переглянути».

«Я думаю, що просто треба більш уважно ставитись до переліку цих платних послуг. Треба взагалі мінімізовувати платні послуги. Але якщо мова йде про те, що частина освіти комерційна, треба заздалегідь врегульовувати правила гри, до вступних кампаній», – сказав Семиноженко.

Кабінет Міністрів 27 серпня ухвалив постанову «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності».

Згідно з документом, уряд, серед іншого, дозволив державним і комунальним вищим навчальним закладам брати зі студентів гроші за пропуски занять і проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Також Кабмін дозволив брати гроші зі студентів, які планують перевестись з одного вищого навчального закладу до іншого.

Крім того, виш має право брати гроші зі студентів за форму, якщо статутом навчального закладу передбачено носіння форменого одягу; за надання у користування документів з читальних залів понад установлені навчальними закладами терміни; за доступ до інтернету понад встановлені навчальним закладом строки.

Вчора Президент Віктор Янукович висловився категорично проти запровадження нових платних послуг для студентів і вимагав від прем’єра переглянути відповідну урядову постанову.

Сьогодні в багатьох містах України студенти проводять акції протесту проти запровадження платних послуг у вишах.
XS
SM
MD
LG