Доступність посилання

ТОП новини

Шенон Бріґґс обіцяє «повалити» Віталія Кличка на поміст (європейська преса)


Прага – Чимало європейських експертів і оглядачів продовжують аналізувати інвестиційні можливості України і не лише під кутом зору нещодавньої міжнародної конференції в Ялті, а й під час першого приїзду українського прем’єра Азарова до європейських установ, бо ж саме Азаров обіцяє привести за 10 років в Україну до 100 мільярдів доларів іноземних інвестицій. Причому деяких оглядачів дивує те, що основний колись сільськогосподарський регіон СРСР, яким була Україна, нині імпортує навіть картоплю і цибулю. Експерти також сумніваються в інвестиційних можливостях українських регіонів, де існує висока корупція й надмірна бюрократія. Газети все більше пишутьпосеред тижня про суботній боксерський поєдинок у німецькому Гамбургу між чемпіоном світу у найпрестижнішій суперважкій категорії WBC українцем Віталієм Кличком та американцем Шеноном Бріґґсом, котрий свого часу налякав навіть легендарного вже світового чемпіона Леннокса Льюїса.

Австрійська «Ді Прессе» приурочила до візиту українського прем’єра Микола Азарова до Брюсселя матеріал свого економічного оглядача Ніни Єглінські, яка брала участь у нещодавньому міжнародному форумі в Ялті з проблем євроінтеграції. Автор статті вважає, що світ скептично поставився до планів нинішньої української влади притягнути в Україну у найближчі 10 років 100 мільярдів доларів іноземних інвестицій, більшість із яких мали б бути приватні. Недивлячись на грандіозні плани модернізації застарілої української інфраструктури, проекти щодо створення центрів новітніх технологій, революційних змін в аграрному секторі, все ж, як зауважує Ніна Єгліньскі, викликають скептицизм інвесторів, бо навіть у аграрному секторі України, який колись був головним в СРСР, нині занепад, і країна імпортує навіть картоплю і цибулю. Як же може цей сектор, де немає справжніх ринкових відносин, «конкурувати через 10 років із такими аграрними гігантами, як США і Бразилія», цікавиться автор статті в «Ді Прессе». Тут також зазначено, що на півдні України і в Криму вже існує засилля російських інвесторів, які «відлякують західних партнерів». Іноземців лякає тут складна процедура купівлі землі, «коли сільськогосподарські угіддя можуть бути куплені лише через українського партнера». На місцях в Україні, як зауважує австрійське видання, панує корупція і засилля бюрократії... У статті наводяться думки експертів із приводу того, що поки що гасла правлячої сьогодні в Україні Партії регіонів щодо побудови «нової України» залишаються лише словами... Зокрема, газета цитує міністра закордонних справ Швеції Карла Більдта, котрий закликає Україну до «інтелектуальної модернізації», бо без такої неможлива будь-яка інша, технічна, модернізація. Більдт наводить для Києва приклад Туреччини, де сьогодні середньорічні темпи зростання сягають 10 відсотків. «Ді Прессе» також звертає увагу на побоювання світових фінансистів щодо засилля в Україні російського капіталу і щодо того, як, не виключено, українська держава буде оновлюватися під диктатом російських компаній.

Чеська «Лідове новіни» публікує детальний звіт про прес-конференцію у Гамбурзі, яку провели учасники майбутнього боксерського поєдинку за звання чемпіона у надважкій вазі за найпрестижнішою версією WBC, нинішній чемпіон, українець Віталій Кличко та колишній чемпіон світу, американець Шенон Бріґґс. Газета демонструє відео, на якому чути й видно агресію американця під час цієї прес-конференції і його обіцянки «повалити Віталія Кличка під час бою на поміст рингу» та торжествувати перемогу. Бріґґс
неодноразово повторює тут, що Кличко, мовляв, «зробив хибу, обравши у суперники» саме його, Бріґґса. «Твої минулі суперники були лише дітьми, я ж справжній мужчина. Я найкращий!», – похвалявся 38-річний Бріґґс, скидаючи з себе одяг і оголюючи могутній торс прямо за трибуною та лякаючи цим Віталія і всіх присутніх у Гамбурзі на цій пресовій конференції. Коли ж Віталій поплескав Бріґґса по плечу, то й знову почав голосно погрожувати чемпіону і подався до виходу із залу, не зважаючи на оклики Кличка – «Куди ж ти, Шеноне! Невже боїшся того, що я зараз скажу?» «Лідове новіни» також інформують, що довгоочікуваний бій боксерів-гігантів відбудеться в суботу в Гамбурзі після 21-ї години за київським часом.

Відомий чеський футболіст Томаш Хюбшман, який грає у донецькому «Шахтарі» і одягає нині футболку чеської національної команди у відборі на «Євро-2012», заявив «Лідовим новінам», що мріє не просто побачити майбутній чемпіонат Європи з футболу в Києві, а й брати у ньому участь у складі національної збірної Чехії. Хюбшман також сказав, що головні проблеми у підготовці, на його думку, Україна вже подолала і це буде «дуже гарний турнір». Чеський футболіст також хвалить тут нові стадіони в Донецьку, Харкові, Києві і Львові.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG