Доступність посилання

ТОП новини

МЗС закликає спостерігачів поквапитись з реєстрацією у ЦВК


Сьогодні Міністерство закордонних справ розіслало ноти до Організації з безпеки й співпраці в Європі, Ради Європи, Європейського парламенту і Парламентської Асамблеї Співдружності Незалежних Держав, Російської Федерації, міжнародних фондів з розвитку демократії (США, ЄС) з проханням якнайшвидше надіслати списки своїх спостерігачів на місцевих виборах в Україні 31 жовтня.

Як заявив голова управління інформаційної політики МЗС Олег Волошин, «згідно з чинним законодавством України, Центральна виборча комісія має зареєструвати усіх спостерігачів від міжнародних інституцій для їхньої роботи на виборах. Останній термін подачі заявки та списку від організацій – 20 жовтня, тож ми просимо ці інституції надіслати списки своїх спостерігачів до цього терміну, щоб пізніше не виникало проблем і в української сторони. І в самих спостерігачів».

Волошин нагадав, що на виконання своїх міжнародних зобов’язань та відповідно до звернення Президента України, МЗС надіслало офіційні запрошення для низки міжнародних інституцій, оскільки «українська сторона зацікавлена у спостереженні за місцевими виборами з боку незалежних оглядачів: таким чином, Україна підтверджує, що виборчий процес є прозорим і відповідає нормам демократії».

Директор Управління Консульської служби МЗС Андрій Олефіров поінформував, що Україна ухвалила рішення скасувати митний збір за оформлення віз для іноземних спостерігачів на місцевих виборах 31 жовтня. «Це стосується, наприклад, громадян Сербії, Боснії і Герцеговини», – зазначив він.
XS
SM
MD
LG