Доступність посилання

ТОП новини

Янукович підписав зміни до регламенту Ради


Президент Віктор Янукович схвалив закон «Про внесення змін до регламенту Верховної Ради», яким із нього виключається норма про імперативний мандат (заборону депутатам переходити між фракціями). Про це повідомляє прес-служба Президента.

8 жовтня Верховна Рада внесла зміни до регламенту своєї діяльності, узгодивши його положення з нормами Конституції 1996 року, дію якої було відновлено після рішення Конституційного Суду.

Закон встановлює, що мінімальна кількість народних депутатів для формування депутатської фракції має становити не менше ніж 15 народних депутатів. Відповідно до закону, депутат може входити до складу лише однієї депутатської фракції.

Голова Верховної Ради і два його заступники не можуть очолювати депутатські фракції.

Народний депутат, якого виключили, або який вийшов зі складу фракції, є позафракційним.

Регламент також надає право позафракційним депутатам об’єднуватися у депутатську групу народних депутатів, мінімальна кількість для формування депутатської групи має становити не менше ніж 15 депутатів.

Згідно із законом також встановлюється, що депутат може входити до складу лише однієї депутатської групи.

Крім цього, Верховна Рада виключила з регламенту всі норми про коаліцію та опозицію. Зокрема, в законі не передбачене створення опозиційного уряду і права опозиції хоча б один день на тиждень формувати порядок денний.
XS
SM
MD
LG