Доступність посилання

ТОП новини

Україна збільшуватиме експорт електроенергії до Європи – Бойко


Київ – Україна експортує удвічі більше електроенергії, ніж минулого року, завдяки вступу до Енергетичного співтовариства, заявив міністр палива та енергетики Юрій Бойко. Водночас, в опозиції кажуть про відсутність технічних можливостей для повноцінного інтегрування в енергетичний ринок Європи та відсутність зацікавленості з боку чинного українського уряду у підвищенні конкурентноздатності вітчизняної електроенергії.

Експорт української електроенергії цієї осені збільшився удвічі в порівнянні з минулим роком, повідомив міністр палива та енергетики Юрій Бойко. Крім того, за його словами, стосовно подальшого збільшення обсягів експорту проводиться низка переговорів.

Юрій Бойко
«У тому числі і з постачання електроенергії кінцевому споживачу у країнах наших контрагентів, тому що після нашого вступу в Європейське енергетичне співтовариство у нас з’явилася можливість доступу до кінцевого споживача країн, що входять до цього енергетичного співтовариства, а не просто перепродаж електроенергії на кордоні, як це було раніше. Тому ми це використовуємо, і проводимо низку переговорів з постачання електроенергії на експорт», – зазначив міністр.

Довіри до заяви міністра немає – депутат-опозиціонер

Член парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, народний депутат від БЮТ Олександр Гудима заявив Радіо Свобода, що збільшення експорту електроенергії з України до країн Європи не відбулося, оскільки, два роки тому Україна експортувала 8 мільярдів кіловат електроенергії.

Олександр Гудима
«У мене довіри до заяв Бойка немає. Дуже часто звучать заяви дуже гарні й оптимістичні, а насправді політика українського уряду є чисто проросійською. Можливо, пан Ахметов і хоче збільшення експорту. Йому буде в цьому перешкоджати активно Росія, яка хоче захопити електроенергетичний ринок України. Економіка не дозволяє Україні активно продавати українську електричну енергію з причини її нездатності до конкуренції», – каже опозиціонер.

Україні необхідно будувати додаткові лінії електропередач – Соколовський

Екс-уповноважений Президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський сказав в інтерв’ю Радіо Свобода, що слабким місцем інтеграції України до європейського енергетичного ринку є лінії електропередач, потужність яких на сьогодні не дозволяє значно збільшити експорт електроенергії у західному напрямку.

Богдан Соколовський
«Якщо ми збільшуємо обсяги генерації, а поки що, наскільки мені відомо, не збільшуються технічні можливості експорту на західні ринки... Тут є проблема, тому що технічно у нас усі потужності поки що єдиного Бурштинського острова зайняті. Тому важливо продовжувати далі роботу з тим, щоб такі можливості технічні зростали. Тоді Україна може дійсно конкурувати, і ми б могли добре заробляти і нарощувати цю статтю експорту», – зазначив він.

Крім того, експерти наголошують на тому, що зростання обсягів експорту електроенергії у нинішньому році можна розцінювати лише як поступове відновлення раніше втрачених позицій на ринку.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG