Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті регіонали йдуть перші у виборчих списках


У виборчих бюлетенях до всіх місцевих рад в Івано-Франківській області першим номером іде Парія регіонів – саме її виборчі списки першими зареєстрували виборчі комісії, повідомив у суботу керівник обласної громадянської мережі «Опора» Іван Маруняк.

За його словами, натомість виникали проблеми при оформленні документів у представників партії «Єдиний центр» та ВО «Свобода», повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Водночас інформації щодо задокументованих серйозних порушень виборчого законодавства, використання адмінресурсу від спостерігачів «Опори» не надходило.

У п’ятницю про реалізацію регіоналами політтехнології «перше місце у бюлетені» заявили експерти Комітету виборців України, що спостерігають за підготовкою до місцевих виборів у Донецькій області. Там кандидати на депутатів від Партії регіонів масово ідуть першими номерами в бюлетенях для голосування від обласного до районного рівнів, бо ця партія першою подала документи на реєстрацію до більшості комісій. За законом про місцеві вибори, порядок партій у бюлетені для голосування визначається за порядком подання документів.

Як заявив тоді представник Комітету виборців на Донеччині Олександр Клюжев, «не тільки на Донеччині, а скрізь по Україні одна й та сама політична сила посідає перші місця в бюлетенях».

Таким чином Партія регіонів, за спостереженнями представників Комітету виборців, отримала організаційну перевагу поряд з іншими партіями.

Спостерігачі наголошують, що реалізація технології «першого місця» негативно вплине на міжнародну оцінку українських місцевих виборів.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG