Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко хоче реформувати «Батьківщину», щоб протидіяти владі


Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко ставить завдання на наступних парламентських виборах зібрати «разом із патріотами України» конституційну більшість у понад 300 голосів, щоб достроково припинити повноваження нинішнього Президента Віктора Януковича, який, за її словами, «ні в що не ставить Україну, її народ, її душу – традиції, культуру й історію».

Виступаючи в неділю на X з’їзді партії в Києві, вона заявила, що така більшість також дасть можливість ухвалити нову Конституцію і нові закони і подолати «всі вето цієї групи при владі».

За словами Тимошенко, «команда, яка представляє сьогодні владу, є тимчасовою і випадковою». Вона також назвала її «антиукраїнським бульдозером».

Як сказала лідер «Батьківщини», саме нинішня влада штучно створює поділ України на «західняків» чи «східняків» тощо, якого насправді немає. Для цього поділу, додала вона, влада використовує «питання, які руйнують наш народ» – мовне, погляди на історію і пріоритети в зовнішній політиці.

Натомість вона закликала єднатися задля захисту своїх прав та усвідомлення своїх можливостей спільно впливати на дії влади.

Тимошенко оголосила про початок роботи нового інтернет-проекту «Україна третього тисячоліття», за яким на спеціальному сайті має відбуватися обговорення проектів нової Конституції та життєво необхідних для України законів.

За її словами, зокрема, нова Конституція має бути «не під Януковича, не під Ющенка і навіть не під Тимошенко», а «під власний народ, під вимогу сучасного часу, під наші з вами цілі і завдання, під зміцнення нашої незалежної європейської держави».

Лідер «Батьківщини» також оголосила про початок «повної модернізації» і реформування її політичної сили з партії лідерського типу на партію, «яка живе і працює за визнаними демократичними стандартами і правилами».

Серед іншого, сказала вона, кадрова політика партії має стати зовсім іншою. Зокрема, і кандидати на депутатів від партії «Батьківщина», і лідер партії мають обиратися на внутрішньопартійних виборах, так званих «праймеріз».

Тимошенко також висловила пропозицію приймати в партію нових членів тільки тоді, коли вона перебуває в опозиції, «а не тоді, коли треба ділити посади і преференції».

Натомість вона пропонує дати право виключати з партії всіх обраних від неї місцевих депутатів, які голосуватимуть «за подвійним стандартом» і відступатимуть від партійних ідей.

Лідер «Батьківщини» вважає, що не має бути «ніякого бойкотування» місцевих виборів, бо це було б слабкістю. На її думку, демократичні сили навіть за нинішніх складних політичних умов повинні «до останнього» боротися «за кожен голос, за кожен протокол, за кожне село і селище».

«Ми сьогодні мусимо донести до людей, що їхній вибір на цих місцевих виборах – це, по суті, освячення або неосвячення тієї політики, яку Янукович провів до сьогодення», – сказала вона.

За її словами, це не просто місцеві вибори – це, «по суті, тренування до наступних парламентських виборів і виборів Президента».

Водночас Тимошенко вважає, що захистити майбутні місцеві вибори від фальсифікацій «практично неможливо».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG