Доступність посилання

ТОП новини

У Карачі в Пакистані відбулися вибори серед сутичок


У найбільшому місті Пакистану Карачі в неділю відбулися довибори депутата законодавчого органу провінції Сіндг, центром якої є місто, посеред спалаху насильства.

Протягом останньої доби в більш як 18-мільйонному місті, попри посилені заходи безпеки на час виборів, загинули принаймні 25 людей. У сутичках, які спалахнули ще в ніч на неділю між представниками двох найбільших етномовних груп населення – так званих мугаджирів, носіїв мови урду, які становлять майже половину мешканців міста, і пуштунами, яких у Карачі близько 15 відсотків, – також палили авта й автобуси.

Вибори оголосили на місце вбитого в серпні депутата від міста, місцевого політика Раси Хайдера. Його смерть тоді спричинила в місті заворушення, в яких загинули понад сто людей.

Він був членом однієї з владних у провінції партій, Руху «Муттагіда Каумі» (Об’єднаного національного руху), яка представляє інтереси носіїв мови урду, так званих мугаджирів – нащадків мусульман, які переселилися з Індії до Пакистану після поділу колишньої Британської Індії 1947 року.

Їхні чільні суперники, Національна партія «Авамі» (Народна національна партія), яку підтримують головно пуштуни, бойкотували нинішні вибори, заявляючи, що вони будуть сфальсифіковані.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG