Доступність посилання

ТОП новини

МОМ: кількість українців, постраждалих від торгівлі людьми, зростає


Міжнародна організація з міграції констатує збільшення в Україні кількості постраждалих від торгівлі людьми в цьому році. Про це повідомив заступник голови Представництва Міжнародної організації міграції в Україні Ан Нгуєн.

«За дев’ять місяців цього року 827 постраждалих від торгівлі людьми звернулися за допомогою до Представництва МОМ в Україні, що більше, ніж за 2009 рік», – сказав представник МОМ.

За його словами, таке зростання пов’язане з економічною рецесією, оскільки більшість постраждалих після втрати роботи були змушені їхали на заробітки за кордон. Ан Нгуєн наголосив, що особливо зросла експлуатація людей в економічному та сільськогосподарському секторі на відміну від примусової сексуальної експлуатації. Крім того, за його словами, чоловікам важче звертатися за допомогою і важче усвідомити, що їх не просто обдурили, а вони постраждали від транснаціонального злочину.

Водночас президент центру «Ла Страда» Катерина Левченко заявила, що результати опитування українських трудових мігрантів в Греції свідчать про те, що найбільша кількість українських мігрантів в цій країні віком 41-63 роки, при цьому вік жінок більше, ніж чоловіків. За її словами, Греція та Італія пропонують українцям роботу, де більше потрібні жінки старшого віку: догляд за людьми похилого віку, хворими, дітьми, в той час чоловіки, передусім, їдуть працювати на будівництві, яке потребує більш молодої робочої сили.

Левченко також повідомила, що найбільше налаштовані на міграцію люди віком від 18 до 29 років. При цьому 56% з них проживають в містах. Більше хочуть їхати працювати за кордон жителі західного та східного регіонів, заявила президент центру «Ла Страда».

18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми.
XS
SM
MD
LG