Доступність посилання

ТОП новини

Саркозі не відступить від пенсійної реформи попри страйки


Президент Франції Ніколя Саркозі заявив у понеділок, що його план підвищити пенсійний вік буде ухвалено, незважаючи на протести, які вже призвели до масових страйків, сутичок і нестач пального.

До страйку приєдналися водії вантажівок, які надмірно повільним рухом блокували головні автостради. Розширився страйк на залізницях – не ходить уже близько половини рейсів потягів.

Через уже тижневий страйк на всіх 12 нафтопереробних заводах країни і блокування паливних баз на сотнях автозаправних станцій країни бракує пального.

Органи авіаційного регулювання попередили, що через страйк у вівторок буде скасовано половину всіх авіарейсів, що прибувають до паризького летовища Орлі і вирушають із нього, і 30 відсотків рейсів інших аеропортів.

Також на вівторок профспілки обіцяють влаштувати загальнонаціональний марш протесту і подальші страйки.

Акції протесту інтенсифікуються напередодні середи, коли заплановане голосування щодо пенсійної реформи в верхній палаті парламенту, Сенаті.

Реформа має на меті зменшити дефіцит пенсійного фонду, поступово збільшуючи мінімальний вік виходу на пенсію з нинішніх 60 років до 62 років у 2018 році.

І після такого підвищення пенсійний вік у Франції залишиться одним із найнижчих у Європі.
XS
SM
MD
LG