Доступність посилання

ТОП новини

Робоча група Венеціанської комісії приїде до України в листопаді – Ківалов


Сформована Венеціанською комісією робоча група у листопаді приїде в Україну для вивчення ситуації, що склалася після скасування політреформи 2004 року, повідомив голова комітету Верховної Ради з питань правосуддя Сергій Ківалов.

Виступаючи на засіданні парламенту, регіонал зауважив, що за результатами роботи групи буде підготовлений проект висновку, який Венеціанська комісія розгляне на своїй сесії в середині грудня. Раніше Венеціанська комісія планувала розглянути конституційну ситуацію в Україні на пленарній сесії 15-16 жовтня.

Ківалов повідомив, що Венеціанська комісія розглянула прохання моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо підготовки висновку про конституційну ситуацію в Україні у зв’язку з рішенням Конституційного Суду від 30 вересня, яким була скасована політреформа-2004.

За словами депутата, доповідач із цього питання зазначив, що «рішення КС від 30 вересня є остаточним ... і комісія не піддаватиме його сумніву».

Венеціанська комісія також заявила, що проблема юридичної визначеності легітимності державних інститутів у зв’язку з рішенням КСУ потребує детального вивчення, наголосив Ківалов.

1 жовтня Конституційний Суд визнав неконституційним закон «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року (так звана політреформа 2004 року) у зв’язку з порушенням процедури його розгляду і ухвалення.
XS
SM
MD
LG