Доступність посилання

ТОП новини

Свободівці та регіонали пікетували виставку проти УПА у Харкові


Представники партії «Свобода» вийшли в вівторок із пікетом під стіни Харківського театру оперу і балету, де відкрилася скандальна виставка «Волинська різанина: жертви ОУН-УПА», повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Свободівці тримали плакати «Фальсифікаторів історії – до суду!» та «Бандера, Шухевич – наші герої, вони воювали за свободу України».

Представники об’єднання наголосили: матеріали виставки сфальсифіковані. Зокрема, замість фотографій України 1942–1943 років презентовано світлини Словаччини, Польщі та Італії 20-х та 50-х років минулого сторіччя.

Виставка, на переконання свободівців, свідомо розпалює міжнаціональну ворожнечу та насаджує українцям комплекс меншовартості.

Напередодні відкриття виставки у Харкові місцевий осередок «Свободи» закликав керівництво театру бойкотувати її як «псевдоісторичну».

Натомість пікет на підтримку експозиції провели представники провладної Партії регіонів, яких зібралося в шість разів більше, ніж активістів «Свободи». Регіонали заявили про «викривання злочинів УПА».

Виставку «Волинська різанина: жертви ОУН-УПА» організували «Правозахисний громадський рух «Російськомовна Україна», який очолює народний депутат-регіонал Вадим Колесніченко, та «Товариство увічнення пам’яті жертв злочинів українських націоналістів» із Польщі.

У квітні цього року виставку вперше презентували в «Українському домі» в Києві. Тоді ж історики назвали її провокаційною та ненауковою, а її матеріали такими, що не відповідають заявленій тематиці.

На запитання Радіо Свобода, чи не були внесені корективи і ліквідовані розбіжності у документах виставки, Вадим Колесніченко заявив, що «історична справедливість від того не потерпить, якщо, наприклад, зображений на фотографії храм насправді розташований не на території Львівської області, а на території Івано-Франківської».
XS
SM
MD
LG