Доступність посилання

ТОП новини

Азаров сподівається домогтися перегляду газових угод із Росією


Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив сьогодні під час перебування в Херсоні, що уряд продовжує переговори з російською стороною про перегляд газової угоди, підписаної 2009 року, хоча досі переглянути її не вдалося.

«Вони її вважають надзвичайно вигідною для себе, а з цього випливає, що вона вкрай невигідна для нас. Однак іще не вечір, будемо домовлятися, будемо угоду переглядати», – сказав він.

За його словами, «росіяни тримаються міцно за неї, двома руками, але ми кожного разу переконуємо їх, що не може довго існувати угода, якщо одна зі сторін вважає її невигідною».

«Я думаю, що ми все ж таки з Росією порозуміємося і домовимося», – сказав Прем’єр-міністр.

У п’ятницю міністр енергетики Росії Сергій Шматко, перебуваючи в Києві, заявив, що Росія розглядає «пропозицію України щодо підходів до зміни принципів ціноутворення» на природний газ. За його словами, при цьому позиція російської сторони «максимально доброзичлива і конструктивна». Водночас, наголосив він, Росія вважає, що Україна має повністю дотримуватися нині чинних газових контрактів.

Раніше Микола Азаров уже заявляв, що Україна наполягає на перегляді газових контрактів із Росією і має намір переконати російську сторону у необхідності це зробити. При цьому він зазначав, що в першу чергу в контрактах необхідно переглянути формулу формування ціни на газ.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG