Доступність посилання

ТОП новини

У Москві опозиції вперше дозволять акцію за свободу зібрань


Мерія столиці Росії Москви дозволить російській опозиції провести акцію на захист свободи зібрань, яку досі щоразу забороняли, повідомила в середу голова Московської Гельсінської групи Людмила Алексєєва.

Водночас, додав інший представник організаторів Олександр Аверін, дозвіл дають лише на 200 учасників, а не на 1 тисячу 500, як заплановано.

Акцію в рамках так званої «Стратегії-31», за 31-ю статтею Конституції Росії, яка гарантує свободу мирних зборів, влада сама запропонувала провести, зокрема, на частині Тріумфальної площі в центральній частині Москви, сказала Алексєєва.

Раніше такі акції саме на цій площі, що було принципово для їхніх організаторів, забороняли під приводом того, що там же і на той же час уже запланована інша акція, нерідко прокремлівська.

Російські опозиційні сили намагаються проводити 31 числа кожного місяця, в яких є 31 день, публічні акції з вимогою дотримання 31-ї статті Конституції Росії, що встановлює право громадян країни «збиратися мирно, без зброї, проводити зібрання, мітинги і демонстрації, походи і пікетування». Владні органи переважно забороняли ці опозиційні акції.

Зокрема, в Москві всі 9 спроб провести такі акції від виникнення ініціативи влітку минулого року влада припинила силою, масово затримуючи учасників.
XS
SM
MD
LG