Доступність посилання

ТОП новини

Вибори в Мелітополі перетворилися на призначення?


Київ – Мелітополь – У Запорізькій області, у місті Мелітополі знімають опозиційних кандидатів із реєстрації, знищують бігборди й фальшують документи тервиборчкому, повідомляють самі кандидати та місцеві антикорупційні організації. Вони заявляють про те, що виборча комісія підконтрольна Партії регіонів. Цю інформацію підтверджують і частина членів ТВК. Президент Віктор Янукович обіцяє особисто перешкоджати подібним зловживанням.

У Мелітополі за посаду міського голови мали намір боротися 13 кандидатів. Троє найбільш рейтингових з-поміж них відмовилися від участі у виборах в останній момент, під час висування та реєстрації.

В усіх випадках цьому передувала телефонна розмова кандидата із невідомими, розповів кандидат у мери Мелітополя від «Народної самооборони» Олександр Волков. Він стверджує, що його бігборди та агітаційні намети знищували, а йому погрожували, до того ж тервиборчком відмовляє йому в реєстрації.

«ТВК складається з людей, підконтрольних місцевій владі. Більшість не мають ніякого досвіду такої роботи і голосують так, як їх просить один із членів, – говорить кандидат у мери. – Крім того, влада використовує кишенькові партії, які подають скарги на опозиційних кандидатів. У мене досить високий рейтинг, а в кандидатів від Партії регіонів він падає. Тому мене намагаються незаконно зняти з виборів».

Про незаконні дії комісії та спроби усунути їх від виборів говорять і інші кандидати в депутати міськради та мери Мелітополя. Один із кандидатів у мери Микола Жидкевич каже, що влада не дозволяє опозиційним силам провести жодного свого представника до дільничних комісій. Лише після скарг та протестів окремих представників опозиції включили до найменших комісій, у лікарнях.

Кандидат у депутати від Батьківщини Олексій Прокоф’єв наводить документи, що ТВК, всупереч закону, включила до дільничних комісій по декілька членів Партії регіонів та інших провладних партій. А сам тервиборчком,очевидно, готується до підробки документів, заявив кандидат у депутати від Союзу лівих сил Тарас Генов.

«Одна із членів ТВК помітила, що в журналі реєстрації пропущені кілька сторінок. Вона захотіла показати це іншим членам. але секретар закрила журнал у сейфі й пішла. Того ж дня секретаря разом із ключем забрала «Швидка допомога» в супроводі міліції. Порожні сторінки – це підробка документів. Невже Мелітополь – це центр Всесвіту, де не діють Конституція й закони України?» – обурюється Тарас Генов.

Кабінети виборчої комісії та партії влади розташовані навпроти в одному будинку

Все, що відбувається у Мелітополі, зрежисоване Партією регіонів для підтримки кандидата у мери від влади Сергія Вальтера, заявила в інтерв’ю Радіо Свобода голова мелітопольської організації СПУ Ольга Гайсумова.

«Для зручності, ТВК та штаб Партії регіонів розташовані в одному приміщенні, двері кабінетів штабу та комісії – навпроти! На зборах членів дільничних комісій я запитувала, хто від якої партії, – зауважує представник опозиційної партії. – Майже всі мені відповідали: фактично – від Партії регіонів, але ще не знаємо, від якої партії будемо за документами. Опозиційні кандидати не можуть вільно користуватися виборчими фондами. Вибори в Мелітополі не відбудуться. Те що відбувається, це фактично призначення нової влади».

Ці та інші факти порушень виборчого законодавства підтвердила в розмові з Радіо Свобода член ТВК Людмила Федько. «Все, що вам повідомили опозиційні кандидати, чистісінька правда. Більше нічого сказати не можу», – зауважила вона.

А на запитання, чи відповідає дійсності інформація про те, що ТВК і міський штаб Партії регіонів містяться в одному будинку і штаб керує роботою ТВК, Людмила Федько відповів ствердно.

«Я миттєво відреагую на порушення» – Янукович

Президент України особисто реагуватиме на спроби створити нерівні умови на виборах для партій та кандидатів, заявив сьогодні під час наради з головами облдержадміністрацій сам Віктор Янукович.

«Де, не дай, Боже, будуть порушення чи зловживання, я миттєво відреагую. Ваше завдання – створити рівні умови для всіх політичних партій. Це моя вимога. Це іспит, який ми з вами повинні пройти», – зауважив Янукович.

Як повідомив керівник мелітопольської організації «Антикорупційна» Віталій Сотула, опозиційні кандидати до мелітопольської міськради направили спільні звернення про незаконні дії ТВК і місцевої влади до ЦВК та до Президента. Досі ніякої реакції на звернення не було.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

Дивитись коментарі (8)

XS
SM
MD
LG