Доступність посилання

ТОП новини

Кандидата на посаду мера Донецька від ЄЦ ув’язнили на два місяці


Донецьк – У Донецьку в понеділок протестували проти арешту кандидата на посаду міського голови від партії «Єдиний центр» Андрія Амбросьонка, затриманого Службою безпеки України у п’ятницю. Пікетчики цілий день очікували суду над своїм кандидатом – упродовж понеділка засідання відкладали тричі, втім, нарешті наприкінці робочого дня суд відбувся. Партійці називають свого висуванця Андрія Амбросьонка політв’язнем. В СБУ ці закиди спростовують.

Ворошилівський районний суд Донецька вирішив затримати керівника «Єдиного центру» на Донеччині і кандидата на посаду мера Донецька Андрія Амбросьонка ще на два місяці. Його тримають під вартою з минулої п’ятниці і звинувачують у заволодінні трьома мільйонами гривень «Укрбізнесбанку».

Прихильники партії «Єдиний центр» цілий день чекали на засідання суду – вони влаштували пікет спочатку біля стін обласного СБУ, а потім – біля суду, втім на засідання о п’ятій вечора їх не пустили. Ув’язненого Андрія Амбросьонка привезли під конвоєм, і коли його вели до зали засідання, раптово в коридорах суду згасло світло. Міліція і співробітники СБУ перегородили дорогу пікетникам і журналістам, виникла бійка, в результаті якої постраждали прихильники Амбросьонка – речниця ЄЦ Оксана Набудович, голова секретаріату партії Клим Гриньов, уповноважена особа Наталія Арестова та інші. За їхніми словами, правоохоронці не цурались сильно штовхати і навіть бити людей ногами.

За бійкою спокійно спостерігав заступник начальника Донецької міліції Роман Романов, зауважують партійці. Постраждалі фіксують побої і планують поскаржитись на інцидент. Між тим, засідання суду відбулося за закритими дверима.

СБУ заперечує обвинувачення у політзамовленні


Хоча в СБУ заявляють, що партія «Єдиний центр» непричетна до економічних злочинів, в яких обвинувачують Амбросьонка, вже ж таки партійці називають затримання свого кандидата за тиждень до виборів політичним ув’язненням, бо тепер він не може проводити агітаційну роботу.

«Ті речі, які приписали Амбросьонку, вони, м’яко кажучи, шиті білими нитками. З високою долею вірогідності ми говоримо, що тут елемент політики, бо його затримали за тиждень до виборів. Просто несподівано підняли справи минулих днів, а тепер до цих справ намагаються прив’язати Андрія», – говорить голова секретаріату партії Климент Гриньов.

Партійці наголошують, що в компетенцію СБУ не входить вирішення економічних суперечок.

Великі ігри можновладців

У той же час адвокат заарештованого Сергій Осика, за партійною приналежністю «сильноукраїнець», сказав журналістам, що Амбросьонка ув’язнили не з політичних, а радше з комерційних причин. За його словами, це погано спланований антипіар регіоналам з боку невідомих. «Це не політика. Це дуже велика політика. Амбросьонок став розмінною монетою в суперечках високопосадових політиків», – сказав Осика.

Після судового засідання, яке Осика програв, партійці «Єдиного центру» вирішили, що на адвоката можуть тиснути. «Єдиноцентрівці» згадують нещодавні заяви голови облдержадміністрації Анатолія Близнюка, який публічно звинувачував Амбросьонка у грабіжництві. Партійці називають свого висуванця «головним опозиційним кандидатом на посаду мера у Донецьку».

Сумнівна опозиційність


Між тим, соціологи іншої думки. За останніми підрахунками Донецького інформаційно-аналітичного центру, чинний мер Донецька регіонал Олександр Лук’янченко має понад 50 відсотків рейтингу, в той час як інші кандидати – а їх сім – не долають трьохвідсотковий бар’єр.

«Я думаю, що Амбросьонок – це сумнівна опозиція, тому що ми робили дослідження у фокусованих групах, у яких, власне більшість людей його не знає», – зауважує соціолог Кирило Чабанов.

У будь якому разі, ув’язнення Андрія Амбросьонка не може стати причиною для зняття його з реєстрації як кандидата на посаду донецького мера, стверджує адвокат Сергій Осика.
XS
SM
MD
LG