Доступність посилання

ТОП новини

Процес у справі «Тюрми на Лонцького» має бути публічним – Наливайченко


Розслідування справи, що стосується львівського Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», має бути відкритим, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода колишній голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко.

«Моя думка, що в цій конкретній справі, що стосується «Тюрми на Лонцького» і цього Національного меморіалу треба залучити і товариство «Меморіал», і правозахисників: Євгена Захарова і інших, створити громадську комісію, перевірити всі матеріали, які ще залишилися в розпорядженні в цій кримінальній справі і після цього винести дійсно законний висновок. На мій погляд, там немає жодних українських таємниць. Там є таємниці тих, хто знищував і переслідував людей. Ми за міжнародним і національним законодавством як держава не несемо жодних зобов’язань зі збереження таємниць конвоїрів, злочинців або тих, хто розстрілював людей», – заявив Наливайченко.

За його словами, найімовірніше, в справі щодо директора Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого немає матеріалів, які потрібно засекречувати. Водночас, як заявив Наливайченко, «якщо є інші аргументи, то це треба доводити в судовому порядку, а не з точністю до навпаки».

Минулого тижня перший заступник голови СБУ Володимир Рокитський повідомив, що кримінальній справі, порушеній після скандального вилучення у львівського історика Руслана Забілого електронних носіїв, присвоїли гриф «цілком таємно».

8 вересня в Києві співробітники СБУ затримали директора львівського Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого. 9 вересня СБУ повідомила про порушення стосовно нього кримінальної справи «за фактом готування до розголошення співробітником СБУ відомостей, що становлять державну таємницю».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG